Windows už onedlho umožní zrkadliť upozornenia z Androidu

ZDROJ | Microsoft

Microsoft už minulý rok sľúbil zrkadlenie notifikácií z Android zariadení do počítačov s OS Windows 10. Aplikácia, doteraz dostupná len pre Windows insiderov, sa začala postupne uvoľňovať pre všetkých.

Umožní to aktualizácia aplikácie Your Phone. Po synchronizácii zariadenia so systémom Android s touto appkou môže používateľ čítať textové správy, odpovedať na ne, listovať v galérii s fotografiami a pretiahnuť súbory do počítača.

Po novej aktualizácii, ktorá sa postupne rozširuje pre všetkých používateľov, vie aplikácia upozorniť na akékoľvek oznámenie, ktoré dostane spárované zariadenie.

Aplikácia sa nainštaluje do počítača so systémom Windows 10 a do Androidu (verzia 7.0 a vyššia) sa stiahne appka Your Phone Companion. Obe zariadenia sa potom zosynchronizujú.

Pozrite siOktóbrová aktualizácia Windows 10 prinesie lepšie prepojenie so smartfónom

Systém dokáže spracovať SMS správy, dokonca aj skupinové čety natívne a pohodlne na ne odpovedať pomocou štandardnej klávesnice a veľkého displeja. Zatiaľ sa stále testuje posielanie fotografií aj cez MMS.

Počítač zobrazí aj ďalšie notifikácie, ale zatiaľ neexistuje žiadna možnosť ako na ne reagovať. Verzia pre insiderov má pritom aj takúto funkciu, takže je možné, že sa neskôr objaví aj v plnohodnotnej verzii.

Nie je to po prvý raz, čo sa Microsoft pokúša zobrazovať notifikácie zo systému Android, v minulosti sme podobné riešenie mohli napríklad nájsť integrované do Cortany.

Napriek tomu je však podpora zariadení obmedzená len na tieto smartfony: Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy A8, Galaxy A8 Plus, Galaxy Note9, Galaxy Note8, OnePlus 6 a OnePlus 6T.

ZDROJ | Microsoft

Ak zatiaľ nevidíte v Microsoft Store túto aplikáciu, nič sa nedeje. Uvoľňuje sa postupne a v najbližších dňoch by mala byť dostupná pre všetkých používateľov.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku