Windows na Macu za 10 sekúnd? So SuperSpeedBlazer vraj áno

ZDROJ | SuperSpeedBlazer

Nech je už operačný systém macOS akokoľvek kvalitný, niektoré programy sa pre túto platformu jednoducho nevyvíjajú. Preto existujú rôzne riešenia, napríklad Boot Camp, VMWare Fusion alebo Parallels. Teraz by sa k nim mal pridať SuperSpeedBlazer, ktorý na to ide trochu inak.

Kto by si nechcel zahrať na svojom Macu najnovšie hry? Ako je známe, hry a Mac sa spolu nemajú príliš v láske. Takisto má smolu používateľ, ktorý si chce nainštalovať napríklad obľúbený program Zoner Photo Studio, alebo Corel Draw. Riešenie ponúka aj samotné Apple, pomocou Boot Campu si môže používateľ na Mac nainštalovať Windows. Stojí to však čas, miesto na disku a peniaze.

https://youtu.be/4mFyihfrHSs

Riešenie prináša James Cho a jeho SuperSpeed Blazer (SSB). Po dvoch rokoch vývoja sa mu podarilo optimalizovať jeho hardvér aj softvér. Produkt SSB bol najprv úspešne nasadený na PC Windows a neskôr sa mu to podarilo preniesť aj na produkty Apple Mac (s procesormi Intel).

Koncepcia zariadenia je pritom veľmi jednoduchá, systém Windows To Go je nainštalovaný na USB kľúči. Keď sa pripojí urobí z každého počítača natívny systém Windows – v prípade Macu aj bez nutnosti mať Boot Camp. Rýchlosť a jednoduchosť robí zo SSB to, čím sa odlišuje od ostatných riešení. Takto si urobiť zo svojho Maca totiž zvládne aj človek, ktorý v živote neinštaloval žiadnu aplikáciu, tobôž nie operačný systém. Zasunúť (USB-čko do portu) vie naozaj každý.

Pozrite siPadla vám aktualizácia macOS a nemáte aktuálnu Timemachine? Máme riešenie!

Vďaka technologickému vývoju sú USB od verzie 3.0 neuveriteľne rýchle a preto je možné, aby sa všetok obsah, vrátane filmov a hier, zobrazoval bez akéhokoľvek oneskorenia. SSB využíva USB 3.1 druhej generácie, ktorá má rýchlosť čítania 1000 MB/s a rýchlosť zápisu 970 MB/s. Skopírovanie 4 GB filmu zo zariadenia do počítača trvá len 5 sekúnd.

ZDROJ | SuperSpeedBlazer

Zariadenie je flexibilné, umožňuje prenášať užívateľské nastavenia a ľahko sa pripájať k iným počítačom, pričom zachovávajú bezpečnosť hlavných počítačových systémov. To je výborné riešenie pre tých, ktorí často cestujú, alebo využívajú viacero počítačov a USB aj tak potrebujú na prenášanie potrebných dát. SSB navyše podporuje DirectX a tak umožní používateľom hranie aj tých hier, ktoré sa na Macu hrať nedali.

ZDROJ | SuperSpeedBlazer

SSB je zatiaľ len v štádiu prototypu. Teraz začína jeho kampaň na Indiegogo, kde si môžu zákazníci objednať SSB od 149 dolárov. V ponuke sú tri modely: 64 GB, 128 GB a 256 GB, ktoré budú na stránke Indiegogo ponúkané do konca augusta a v prípade úspechu budú prvým zákazníkom distribuované v novembri 2018. K cenám si treba pripočítať ešte DPH, dopravu a cenu licencie Windows, tá nie je v SSB zahrnutá.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

ZdrojIndiegogo,TrueTalk

Komentáre k článku