Windows 10 S – nový operačný systém určený pre školy

ZDROJ | Microsoft

Microsoft nedávno oznámil nový notebook Microsoft Surface Laptop. Okrem neho sa však môžeme tešiť aj na nový operačný systém Windows 10 S. Čo ponúkne?

https://www.youtube.com/watch?v=-9Zy7qfuiKw

Jedná sa o systém určený primárne študentom a školám, keďže je edukatívne zameraný. Hlavnou devízou je exkluzívna podpora pre Windows Store aplikácie. Všimli ste si slovo „exkluzívna“? To znamená, že iné aplikácie nový systém podporovať nebude.

Napriek možným nevýhodám, školy, ktoré budú mať o nový systém záujem, budú chcieť istú mieru ochrany pre svojich študentov.

To znamená, že systém bude chránený pred neželaným malvérom či inými hrozbami, ktoré hrozia pri práci s internetom. Systém bude primárne zameraný na zabezpečenie. Používať napríklad budete prehliadač Windows Edge, keďže podľa Microsoftu ponúka väčšie bezpečie než Chrome a Firefox. Nechýba ochranný program Windows Defender.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siWindows 10 stále nespĺňa požiadavky EÚ

Medzi užitočnými nástrojmi sa objaví aj hlasová asistentka Cortana, program WIndows Ink a Windows Hello pre jednoduché prihlásenie bez potreby zadávania hesla. Systém bude tiež zameraný na cloudové operácie.

Okrem toho, systém Windows 10 S bude disponovať softvérom pre učiteľov, ktorý im pomôže s manažmentom a s jednoduchšiou komunikáciou so študentmi.

Windows 10 S bude dostupný už toto leto, to znamená, že nasledujúci školský rok by už niektoré triedy mali fungovať práve na tomto systéme. Počítače, ktoré budú disponovať týmto systémom, začínajú na cene cca 189 dolárov.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siPrvé skúsenosti s Windows 10: plno príjemných prekvapení

Školy, ktoré už fungujú na systéme Windows 10 Pro si budú môcť stiahnúť verziu 10 S zdarma. Ak by ste chceli klasický Windows 10, za aktualizáciu zaplatíte 49 dolárov.

Zaujímavosťou tiež je, že Microsoft dal sľub priniesť zdarma prístup k tvorivej hre Minecraft Education Edition a tiež k aplikácii Office 365. Tak čo poviete, stiahnete si nový systém Windows 10 S, alebo ostanete verný klasickej 10 či 10 Pro?

ZDROJ | Windows

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info