Will.i.am predstavil respirátor s HEPA filtrom a zabudovanými ANC slúchadlami

ZDROJ | Will.i.am/Xupermask

Frontmanovi skupiny Black Eyed Peas nie je okrem hudby cudzí ani tvorba vlastných produktov. Po smart hodinkách a slúchadlách prináša na trh vlastný respirátor, ktorý vytvoril v spolupráci so spoločnosťou Honeywell a dizajnérom, ktorý má na svedomí aj ikonické skafandre spoločnosti SpaceX.

Mali sme tu nositeľnú čističku vzduchu od LG, aj respirátor s RGB podsvietením od hernej spoločnosti Razer. Ak vám tieto technologicko-pandemické úlety neušli, najnovší výtvor od amerického speváka, skladateľa a podnikateľa vás vlastne ani veľmi neprekvapí. Ide totiž v podstate o spojenie týchto dvoch produktov do jedného, ktorý zamieri do predaja už o dva dni.

ZDROJ | Will.i.am/Xupermask

Xupermask tvorí v prvom rade HEPA filter schopný zachytiť peľ, prach, vlhkosť, baktérie aj vírusy. Filter v maske stačí vymieňať každých 30 dní, čo je v porovnaní s maximálne 8-hodinovou účinnosťou väčšiny respirátorov pomerne dobrá životnosť. Troj-balenie filtrov bude v predaji po 27,99 dolára.

ZDROJ | Will.i.am/Xupermask

Samotná maska bude v predaji od 8. apríla za 299 dolárov. Do tejto ceny si však musíte započítať aj integrované slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitého hluku a… samozrejme dizajn. O ten sa postaral Jose Fernandez, ktorý navrhol skafandre pre posádku vesmírnej lode SpaceX Crew Dragon, ale aj superhrdinské obleky pre filmového Batmana, Wolverina či Thora.

Prečo sa vlastne Will.i.am pustil do tvorby vlastnej masky? Odpoveď je pomerne jednoduchá, frustroval ho pohľad na nemotorné a nesprávne nosenie masky spojené s počúvaním hudby cez slúchadlá.

Vo svete tam vonku som videl ľudí, ktorí mali voľne nasadené masky a mali v ušiach štuple. Keď telefonovali, zložili si masku a slúchadlá im spadli na zem, potom im na zem spadla aj maska a tým celá ich ochrana stratila zmysel, pretože si zašpinili masku aj slúchadlá“, prezradil Will pre denník USA Today.

Pozrite siAko si dezinfikovať drobnú elektroniku bez chémie?

Dizajn masky je pomerne nenápadný, až na kruhové LED podsvietenie, ktoré ladí s vybranou farbou masky. Tá bude dostupná v čiernej a bielej verzii v dvoch rôznych veľkostiach. Xupermask si môžete predobjednať cez oficiálnu webovú stránku aj na Slovensku. Cenu poštovného v tejto chvíli nepoznáme.

ZdrojXupermask,USA Today

Komentáre k článku