Wikipedia: v prehľadnejšom dizajne sa vám bude študovať lepšie

Po počítadle svetovej populácie a tabuľke prísad v potravinách sa pozrieme na ďalšiu informačnú Windows 8.1 aplikáciu – tentoraz jednu z najlepších. Priamo od Wikipédie.

Wikipedia

STIAHNITE SI aplikáciu Wikipedia z Windows Store

Bystrejším je iste jasné, že jej základnou úlohou bude premieňať trochu komplikovaný a zahltený dizajn webovej verzie (aspoň pre potreby dotykového ovládania) na niečo jednoduchšie, čistejšie, ľahšie ovládateľné a napokon aj krajšie. Tento cieľ plní program na 100 %, jeho dizajn v stĺpčekoch je na dotykové (a pre niekoho aj nedotykové) zariadenia pripravený oveľa lepšie.

Na rozsiahlejších stránkach sa posúvate smerom doprava. Škoda že nie je možné meniť veľkosť textu, tá štandardná nebude stačiť každému. Výbava článkov v podstate čitateľa oproti webovej verzii nijako neochudobňuje, dostanete svoju žiadanú dávku textov, linkov, obrázkov aj prípadných vzorcov a ďalšieho obsahu.

Prehľadová tabuľka témy (štandardne vo webovej verzii napravo) sa tu nachádza skrytá v úvode článku, je potrebné na ňu kliknúť. Úvodná obrazovka sa líši v závislosti od jazykovej verzie Wikipédie (ktorú môžete kedykoľvek prepínať), napríklad slovenská je veľmi chudobná, ale anglickej nechýbajú odporúčané obrázky, články či dnešné výročia.

Nechýba možnosť vyhľadávať témy (vrátane našepkávania) ani vyhľadávanie v článkoch, niekomu možno pomôže otvorenie článku klasicky v internetovom prehliadači a zaujímavo znie pripnutie článku na obrazovku Štart. Aplikácia nie je dokonalá a nerieši otázniky Wikipédie ako takej (najmä zostáva nutnosť zakaždým overovať spoľahlivosť), no naše odporúčanie si plným právom zaslúži.

Wikipedia

Wikipedia

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 11 MB

Cena: 0,00 €

Aplikácia bola otestovaná na HP Pavilion x360 s procesorom Intel Pentium N3520.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku