Whill Model Ci – invalidný elektrický vozík budúcnosti

Invalidné vozíky sa držia rovnakého dizajnu už veľmi dlho. Whill Model Ci chce priniesť nový vzhľad a okrem toho aj nižšiu váhu či lepšiu kompaktnosť.

https://youtu.be/GxtqZUm83eU

Spoločnosť Whill nie je na trhu s invalidnými vozíkmi žiadnym nováčikom. Rovnako výrobca nepatrí ani medzi začínajúce značky, ktoré sa chcú zviditeľniť na výstave CES. Práve naopak. Už minulý rok Whill získal na CES ocenenie za najlepšiu technológiu, ktorá pomáha ľuďom s postihnutím. Tento rok nie je výnimkou a Whill Model Ci dostal cenu za inováciu. Čím sa aktualizovaný invalidný vozík líši od konkurencie?

ZDROJ | Whill

Vnútri používateľ využije hlavne fakt, že novinka je menšia ako tradičné vozíky. Narozdiel od vozíkov s volantom sa Model Ci tiež efektívnejšie otáča, podľa spoločnosti až o 45 %.

Pozrite siUnikátny invalidný vozík iBOT aj na schody sa vracia, s podporou Toyoty

Vonku sa vozík môže premávať i po nerovnom teréne s výškovými odchýlkami do 5,7 centimetra. Novinke nebudú robiť ani obrubníky do výšky 5 centimetrov.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou invalidného vozíka by mala byť aj jeho kompaktnosť. V prípade Whill Model Ci sa dá vozík rozobrať na tri samostatné diely, čo môže ušetriť miesto a prenášanie nie je také ťažké. Celková váha je 52 kilogramov a maximálna nosnosť 113 kilogramov.

ZDROJ | Whill

Samotný vozík sa môže ovládať ovládačom na ramene, ale nechýba ani podpora kontroly cez smartfón. Okrem toho sa dá cez telefón vybrať štýl jazdy, aký používateľovi vyhovuje, zamknúť vozík či skontrolovať stav batérie. Tá by mala vydržať 16 kilometrov, pričom maximálna rýchlosť je 8 km/h. Akumulátor za znova nabije za 5 hodín.

ZDROJ | Whill

Novinke nechýbajú ani akési asistenčné služby. Pri zjazde z kopca vozík využíva elektromagnetické brzdy, ktoré sa starajú o postupné spomalenie. V situáciach, kedy je cesta naklonená sa stará asistent o to, aby vozík išiel rovno.

Whill Model Ci sa už začal predávať, jeho cena bola stanovená na 4 000 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojWhill

Komentáre k článku