Where Shadows Slumber – temná hra s tieňmi

Where Shadows Slumber nie je vyslovene originálna hra, no všetku inšpiráciu kombinuje do zaujímavej logickej hry, v ktorej si nemôžete byť istí, čo vás čaká za rohom.

https://youtu.be/IXMsADFltyQ

Where Shadows Slumber vás uvedie do role starca menom Obe, ktorý na svojej poslednej ceste po tmavom svete objaví záhadný lampáš. O ten však majú záujem aj tajomné zvieracie postavy, s ktorými sa budete stretávať celkovo v siedmich kapitolách plných logických hádaniek. Všetky hádanky v hre sú pritom postavené na hre so svetlom a tieňmi a vy si musíte dobre premyslieť, kam necháte tieto tiene padnúť.

 

Lampášom, ale aj jednotlivými svetlami v úrovniach určujete, kam majú dopadať tiene z rôznych objektov. Presúvaním starca a objektov sa tiene dynamicky menia a ich pohyb dokáže odhaliť cesty, tlačidlá a plošiny, ktoré tam predtým neboli. Vašou úlohou je teda tieniť a svietiť na tie správne miesta v správny čas tak, aby ste si odhalili cestu na koniec úrovne.

Celá hra je v podstate založená na jednom spôsobe hádaniek, ktorý si v priebehu prvých úrovní rýchlo osvojíte. Znalosť hernej mechaniky však ešte nie je kľúčom k úspechu, pretože kým úroveň nepreskúmate s rôznymi dopadmi svetla a tieňov, nebudete poznať správnu cestu do cieľa. Where Shadows Slumber je teda celkom náročná hra, pričom pri niektorých úrovniach môžete pokojne stráviť aj desiatky minút.

Aj keď sa náročnosť úrovní postupne zvyšuje, do hry nepribúdajú žiadne nové mechaniky, ktoré by ju nejakým spôsobom osviežili. Už po niekoľkých kapitolách tak môžete stratiť záujem o postup, čomu by teoreticky mal zabrániť príbeh. Ten je však zložený iba z krátkych prestrihových scén medzi kapitolami, ktoré síce vedia šokovať, no nejdú príliš do hĺbky a nevtiahnu vás do deja tak, ako by si to hra skutočne zaslúžila.

Pekný vizuál s temnou atmosférou a zaujímavými hádankami by mohli vyšvihnúť hru Where Shadows Slumber na úroveň hitov Monument Valley alebo série GO od Square Enix. Hra by však potrebovala doladiť ako po príbehovej, tak aj po technickej stránke.

Pozrite siStarman – putovanie astronauta v monochromatickom svete

Na starších zariadeniach dokonca dochádza k pádom, ktoré úplne znemožňujú postup v hre a aj na najnovšom iPhone došlo k čiastočnej strate progresu. Vývojári o týchto problémoch vedia a treba veriť, že ich čoskoro opravia, pretože ide o zbytočné mínus celkom vydarenej hry.

Where Shadows Slumber83%

Veľkosť:
495.5 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 5.0 a vyšší (iba demo)
Cena:
5,49 €

Where Shadows Slumber je logická hra založená na hre so svetlom a tieňmi, ktorými si budete odkrývať a tvoriť cestu po jednotlivých náročných úrovniach.

Komentáre k článku