Wheelys Moby Mart – futuristický obchod na kolesách

Chceli by ste mať obchod na zavolanie, ktorý si objednáte cez smartfón? V Šanghaji bude takýto sci-fi sen realitou a to vďaka švédskemu start-up projektu Wheelys Moby Mart.

https://www.youtube.com/watch?v=W9IqJOpfa5c

Koncept autonómneho obchodu je skutočne revolučným nápadom. Veľkosťou pripomína Moby Mart menší autobus a na pohyb používa umelú inteligenciu, ktorá zabezpečuje autonómne riadenie.

Pozrite siTESCO Scan&Shop – jednoduchšie nakupovanie so scanerom v ruke

Čo sa týka sortimentu, záleží od spoločnosti, no prototyp disponuje základnými potravinami, čerstvým ovocím, no tiež sortimentom ako napríklad tenisky či časopisy a noviny.

Výhodou je bezhotovostné platenie pomocou skenovania cez aplikáciu. Stačí naskenovať daný produkt smartfónom a o ostatné sa postará aplikácia.

https://www.youtube.com/watch?v=fCwKFFnW_fE

Pozrite siAmazon predviedol doručovanie dronmi už aj v USA

Švédska start-up firma Wheelys, ktorá vymyslela Moby Mart, sa spojila s čínskou univerzitou, aby koncept preniesli do reality. Prezentačné video ukazuje dokonca možnosť, že samotní zákazníci si budú môcť objednať obchod cez smartfón, takže príde za nimi. Tomu sa hovorí skutočná revolúcia v nakupovaní.

Nechýba tiež možnosť donášky pomocou dronov. Problematické samozrejme bude prekonať obmedzenia spojené s veľkosťou obchodu a samotným autonómnym riadením. Samotný nápad Moby Mart by však mohol nájsť využitie v menej rozvinutých častiach mesta, kde je problematická dostupnosť k sviežim potravinám.

ZDROJ | Moby Mart

Pozrite siObchody Apple Store budú opäť o niečo lepšie

Uvidíme, kedy sa tento sci-fi sen premení v realitu, no Wheelys plánuje testovať prototyp v Šanghaji. Zároveň firma oznámila, že produkcia viacerých kusov Moby Martu je plánovaná na rok 2018.

Technologickej revolúcii v nakupovaní sa začalo za posledný rok venovať viacero spoločností. Či už je to Tesco so svojimi bezhotovostnými nákupmi Scan&Shop alebo Amazon so svojimi doručovacími dronmi. O pár rokov už nebudete musieť ani opustiť domov kvôli nákupom. Zdá sa, že obchody budú chodiť za vami a to doslova.

ZdrojVerge

Komentáre k článku