WhatsApp prestane 1. januára 2021 podporovať staršie smartfóny

Svet obletela správa, že četovacia aplikácia WhatsApp prestane s úderom nového roka fungovať na novších smartfónoch. WhatsApp skutočne ukončuje podporu pre operačné systémy staršie ako Android 4.0.3 a iOS 9. Nejde však o tak drastický úkon, ako sa môže zdať.

WhatsApp každoročne prehodnocuje verzie operačných systémov, pre ktoré ešte optimalizuje svoju rovnomennú mobilnú četovaciu aplikáciu. V praxi tak každoročne zmení verzie operačných systémov Android a iOS, pre ktoré ešte oficiálne vyvíja nové aktualizácie a poskytuje technickú podporu.

Práve 1. januára 2021 sa tak minimálne systémové požiadavky pre fungovanie aplikácie posunú na operačný systém Android 4.0.3 alebo novší, ako aj na iOS 9 a novší. WhatsApp okrem toho naďalej počíta aj s podporou vybraných telefónov s operačným systémom KaiOS od verzie 2.5.1 vrátane zariadení JoiPhone a JoiPhone2.

ZDROJ | WhatsApp

Aká je však pravda? WhatsApp si na starších operačných systémoch ako je uvedené vyššie nenainštalujete už ani dnes. Po novom roku sa mení iba to, že po praktickom ukončení podpory pre staršie operačné systémy sa táto hranica oficiálne posunie už aj po teoretickej stránke v oficiálnej dokumentácii aplikácie.

Pozrite siDostane aj vaša Motorola Android 11?

Inými slovami, ak vám WhatsApp funguje na vašom smartfóne dnes, bez problémov vám bude fungovať aj po novom roku. Ak však využívate starší smartfón so starším operačným systémom, odporúčame vám ho aktualizovať.

ZDROJ | Paul Hanaoka

WhatsApp týmto prakticky oficiálne ukončuje podporu pre všetky smartfóny s operačným systémom vydané pred rokom 2010 vrátane smartfónu Apple iPhone 4, ktorý sa už nikdy nedočkal aktualizácie na iOS 8, nie to ešte iOS 9.

Pozrite siAndroid a iOS myslia aj na hendikepovaných

Ak vlastníte Apple iPhone 4S alebo novší, prípadne aj niektorý z novších smartfónov s operačným systémom Android, v nastaveniach smartfónu skúste vyhľadať aktualizáciu operačného systému. Dostupnosť aktualizácie na Android 4.0.3 alebo novší sa medzi jednotlivými modelmi líši, no za pokus nič nedáte.

ZdrojWhatsApp

Komentáre k článku