WhatsApp môže odosielať falošné správy miesto vás

ZDROJ | research.checkpoint

Firma Check Point Research prišla s odhalením, že populárna aplikácia WhatsApp dokáže písať falošné správy miesto používateľov.

WhatsApp používame dennodenne všetci a ani si neuvedomujeme, že aj táto aplikácia môže byť ohrozená bezpečnostnými nedostatkami.

ZDROJ | research.checkpoint

Pozrite siFacebook premenuje Instagram a Whatsapp, aby bol jasný majiteľ

Jeden zo spôsobov je, že pomocou citácie v rámci skupinovej konverzácie viete zmeniť identitu odosielateľa. Ten, kto je v rámci správy citovaný navyše ani nemusí byť členom skupinového chatu. Príklad takéhoto nedostatku je nasledujúce video.

WhatsApp používa tzv. end-to-end šifrovanie, čo by malo znamenať, že jednotlivé chaty sa nedajú hacknúť ani ovplyvniť. Problémom je, že správa sa dá upraviť samotným účastníkom chatu.

Problémom v rámci aplikácie WhatsApp sú aj QR kódy na odomykanie funkcie WhatsApp Web. Časť QR kódu sa dá taktiež sledovať a rozšifrovať.

Zdá sa, že aj pri takých aplikáciách ako je WhatsApp treba byť ostražitý. Bezpečnostné riziká sú na každom kroku a v prípade WhatsAppu si treba dať pozor na skupinové chaty.

Majitelia iPhonov však budú môcť už o pár dní pokojne spať. Na trh sa dostane nový operačný systém iOS 13, ktorý by mal zabrániť podobným chybám komunikačných aplikácií.

ZDROJ | research.checkpoint

Pozrite siWhatsApp podnika ďalšie kroky v boji s falošnými správami

WhatsApp používa viac ako 1,5 miliarda používateľov po celom svete a ide tak o najpoužívanejšiu komunikačnú aplikáciu na svete. Takéto chyby samozrejme nevie zneužiť každý, no napriek tomu existujú a predstavujú pre používateľov hrozbu. Teraz je na WhatsAppe a na materskej spoločnosti Facebook, aby tieto chyby odstránili a zabránili tak ich zneužitiu potenciálnymi útočníkmi.

Ak chcete komunikovať s kamarátmi či s rodinou skutočne bezpečne, odporúčame tieto tri aplikácie so šifrovanou komunikáciou.

ZdrojCheckpoint

Komentáre k článku