Western Digital prináša najmenší 1 TB USB flash disk

ZDROJ | Western Digital

Na domácej pôde výstavy CES 2018 nesmel chýbať ani výrobca pamäťových médií Western Digital. Z noviniek zaujal predovšetkým minimalistickými USB flash diskami.

recenziaWD My Passport Ultra (4 TB) – externý disk s USB-C pripravený na cesty

Pozrite siWestern Digital chce využiť novú technológiu na výrobu 40 TB HDD

Medzi novinkami, ktoré WD na výstave ukázal, bol prenosný bezdrôtový disk My Passport Wireless SSD s rýchlosťou čítania do 390 MB/s, ktorý umožňuje bezdrôtový prístup k obsahu disku vrátane streamovania 4K s možnosťou editovať a zdieľať obsah mimo kancelárie, alebo štúdia na cestách a používať aplikácie ako napríklad FiLMiC Pro a LumaFusion. Dostupný je v kapacitách od 250 GB do 2 TB za ceny od 230 do 800 USD.

ZDROJ | Western Digital

Pozrite siWestern Digital USB-C G-Drive – disk, ktorý vám nabije aj notebook

Druhý disk SanDisk Extreme Portable SSD je ideálne, superrýchle externé úložisko na ukladanie a editovanie fotografií vo vysokom rozlíšení kdekoľvek na cestách. Pri ňom je deklarovaná rýchlosť čítania do 550 MB/s. Aj ten je dostupný v kapacitách 250 GB až 2 TB a cenách od 100 do 350 USD za 1 TB variant. Cenu dvojterabajtového výrobca zatiaľ na stránke neuvádza.

ZDROJ | Western Digital

Pozrite siKingston predstavil najväčší USB Flash Drive s veľkosťou pamäte 2 TB

Najväčšiu pozornosť prezentácie spoločnosti Western Digital, ktorá prezentovala produkty aj pod značkou SanDisk, pútali USB flash disky. Obzvlášť svetovo najmenšie 1 TB USB zariadenie s rozhraním USB Type-C. Detailnejšie podrobnosti o ňom však výrobca zatiaľ „tají“.

Viac našťastie prezradil o ďalšom minimalistickom USB „kľúči“, SanDisk Ultra Fit USB 3.1, ktorý je najmenším USB diskom s kapacitou 256 GB. Tento USB „kľúč“ má deklarovanú rýchlosť čítania do 130 MB/s a jeho cena je 150 USD. Toto vyhotovenie je dostupné tiež v kapacitách 16, 32, 64 a 128 GB za ceny od 22 do 120 USD.

ZDROJ | Western Digital

Vyššie spomenutý 1 TB USB Type-C disk bol prezentovaný zatiaľ ako prototyp. Verme, že sa čoskoro dostane aj do sériovej produkcie. Určite sa zíde mnohým používateľom notebookov, tabletov či smartfónov práve s rozhraním USB-C.

ZdrojWestern Digital

Komentáre k článku