Weber má Grilling Hub, ktorý naučí grilovať aj úplného amatéra

ZDROJ | Weber

Svetoznámeho výrobcu grilov a príslušenstva Weber na výstave CES by pred pár rokmi asi nečakal nikto, no pojem „smart“ sa už dlho objavuje aj v tomto svete prípravy jedla. Smart grily sú na trhu už nejaký ten čas, no ich ceny sú tak vysoké, že mnohí ich jednoducho ignorujú.

ZDROJ | Weber

Weber tento rok po smart teplomeroch zo série iGrill prišiel ale s inou novinkou. Weber Connect Smart Grilling Hub nie je žiadny špeciálny gril za tisíce, ale takmer obyčajná krabička s Wi-Fi a Bluetooth nabitá snímačmi a senzormi. Na prevádzku ale nie je nutný smartfón, displej z LED diód dokáže zobrazovať aktuálnu teplotu priamo na tele.

Malú krabičku je pritom možné použiť s prakticky akýmkoľvek grilom, ktorý už máte napríklad aj doma. Stačí k nej pripojiť pár „drôtov“ a spárovať s mobilnou aplikáciou Weber Connect (Android aj iOS). Neskôr by mala pribudnúť aj podpora hlasovej asistentky Amazon Alexa.

ZDROJ | Weber

Vďaka tomu, že Grilling Hub má viacero snímačov a senzorov, aplikácia má dostatok informácií na to, aby poskytovala konkrétne rady pri grilovaní. Aj úplný začiatočník by tak mal s Weber Grilling Hub byť schopný perfektne ugrilovať steak, ryby či iné druhy pokrmov, ktorých recepty nájde v aplikácii.

Cez appku je Smart Connect Grilling Hub schopný upozorňovať aj na to, kedy je nutné jedlo na grile otočiť. Nemalo by sa tak stať, že jedna strana napríklad steaku bude prepečená a druhá nie. Batéria vo vnútri by mala vydržať desiatky hodín, nabíja sa cez microUSB port. V zadnej strane je aj magnet, takže sa udrží aj na konštrukcii grilu. Odolnosť výrobca neuvádza, nízka ale nebude. K Weber Connect Smart Grilling Hub je možné pripojiť súčasne 4 rôzne káblové teplomery.

ZDROJ | Weber

Skúsení sa ale tiež môžu čosi priučiť, keďže v aplikácii sú aj tipy na vylepšenie grilovania. Vďaka Wi-Fi je zároveň možné gril kontrolovať aj na diaľku. Napríklad ak ste dali jedlo údiť, nemusíte byť 5-10 metrov od grilu, pokojne môžete ísť robiť poriadok do garáže. Cez mobilnú appku si viete odsledovať všetko potrebné a v prípade potreby ísť dosypať peletky či otvoriť vetranie.

Novinka sa má začať predávať už čoskoro s cenou necelých 130 dolárov. Cena je však bez dane.

ZDROJ | Weber

ZdrojWeber

Komentáre k článku