WD sa pochválil novým My Passport SSD so štýlovým dizajnom a veľkou kapacitou

ZDROJ | Western Digital

Napriek veľkej popularite cloudových služieb je tu stále miesto na externé disky. Platňové harddisky nahradili spoľahlivejšie a nehlučné SSD disky. Známy producent Western Digital priniesol novú generáciu diskov My Passport SSD.

Nový disk sa dodáva v troch úložných kapacitách – 500 GB, 1 TB a 2 TB. Na prenos dát slúži USB-C port. Vďaka nízkej spotrebe energie nepotrebuje žiaden externý zdroj.

Nový dizajn zaručí, že si novinku nepomýlite s prvou generáciou. Má kovový vzhľad, ktorý je podľa WD „štýlový a odolný“. Odolnosť voči nárazom a otrasom má zachovať funkčnosť aj po páde z výšky 1,98 metra.

ZDROJ | Western Digital

Disk v štíhlom kompaktnom tele a ponúka bleskovú rýchlosť prenosu dát vďaka použitej technológii NVMe. Vďaka tejto technológii dostanú používatelia s rýchlosť čítania až 1 050 MB/s a rýchlosť zápisu až 1 000 MB/s.

Disk je určený pre používateľov, ktorí potrebujú zvýšiť produktivitu a chrániť svoj digitálny obsah bez robenia kompromisov medzi kvalitou a atraktívnym vzhľadom.

Nechýba 256-bitové hardvérové AES šifrovanie a heslo pre ľahšiu ochranu cenného obsahu. Priložený softvér uľahčuje zálohovanie veľkých dokumentov na disk alebo na cloudové úložiská. SSD disk sa dodáva s USB-C (USB 3.2 Gen. 2) káblom a adaptérom pre USB-A.

Pozrite siWD My Passport Ultra (4 TB) – externý disk s USB-C pripravený na cesty

„Nový disk My Passport SSD prináša rýchlosť, spoľahlivosť a funkcie, ktoré užívatelia od našich produktov očakávajú,” vysvetľuje Susan Parková, viceprezidentka Western Digital pre zákaznícke riešenia. „Ide o výkonné a sofistikované zariadenie pre všetkých tvorcov a správcov digitálneho obsahu, ale aj počítačových nadšencov, ktorí potrebujú presúvať zložky veľkou rýchlosťou. Zaoblené rohy, vlniaci sa reliéf a mäkké hrany zvyšujú pohodlné prenášanie a prácu s diskom My Passsport SSD. Na prvý pohľad je tak jasné, že je to produkt z
oceňovaného radu My Passport.“

ZDROJ | Western Digital

Disk funguje hneď po rozbalení, je kompatibilný s operačné systémy macOS a Windows. Na výber je v niekoľkých farbách. V súčasnosti sa ponúka s kapacitami 500 GB a 1 TB v sivej farbe. Odporúčaná koncová cena sa začína na 159 € (500 GB) a 260 $ (1TB).

ZdrojTS

Komentáre k článku