Waze prináša praktickú novinku. Začne upozorňovať na zápchy a obchádzky

ZDROJ | Waze

Waze, ktorý patrí medzi najúspešnejšie bezplatné navigačné aplikácie, obsahuje novú funkciu. Po novom začne upozorňovať na dopravné zápchy a obchádzky. Nezabudlo sa ani na alternatívne trasy.

Google tiež nedávno aktualizoval svoju aplikáciu Mapy, ktorá po novom dokáže na základe umelej inteligencie upozorňovať na preplnenosť vlakov a autobusov. Táto funkcia však u nás nie je aktuálne dostupná.

Pozrite siMapy Google budú na základe AI predpovedať preplnenosť hromadnej dopravy

Nové informácie pre vodiča

Po väčšej odmlke prichádza Waze s praktickou novinkou. Vodič ešte pred začatím jazdy bude vidieť, či na ním vybratej trase nie sú hlásené zápchy alebo obchádzky. Na základe týchto informácií sa môže rozhodnúť pre absolvovanie cesty alebo jej prípadné odloženie.

Novinku môžete spoznať tak, že sa zmenila obrazovka s údajmi o naplánovanej trase, ktorých je tam teraz oveľa viac. Cieľom novinky je dať vodičom na výber, či chcú danú trasu absolvovať najlacnejšie, najkratšie alebo najrýchlejšie a zároveň, aby vybratá trasa bola skutočne tým, čo vodiči očakávali.

ZDROJ | Waze

Aplikácia Waze poskytne vodičovi aj alternatívne trasy. Ponúkne aktuálne hlásenia z ciest a ďalšie informácie. Waze bude dokonca zobrazovať aj stručné popisy toho, čo sa na ceste deje. Veľkou výhodou bude aj to, že sa vodič dozvie, prečo aplikácia naplánovala určitú trasu práve takto.

Waze tvorí veľká komunita vodičov

Aplikácia Waze je jedinečná v tom, že vodiči si navzájom hlásia ohrozenia na cestách v podobe nehôd, záplav alebo napríklad policajnej hliadky. V prípade plánovania trasy si algoritmus porovná aktuálnu situáciu na ceste, najvyššiu povolenú rýchlosť a historické dáta. Na základe týchto informácií vie okamžite naplánovať najrýchlejšiu trasu.

ZDROJ | Waze

Táto aktualizácia sa začala uvoľňovať 27. júla a postupne bude dostupná pre všetkých užívateľov na celom svete. Je nutné aktualizovať aplikáciu na jej najnovšiu verziu. Aktualizácia bude dostupná pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android a iOS.

Pozrite siWaze dostáva očakávaného asistenta radenia do jazdných pruhov

ZdrojMedium

Komentáre k článku