Waze: dopravná a navigačná aplikácia s novým dizajnom

ZDROJ | dailyfreier

S novou aktualizáciou populárnej dopravnej a navigačnej aplikácie Waze používatelia získali nový dizajn a ľahšie ovládanie. Nájde sa tu ešte zopár nedostatkov, ktoré možno autori implementujú v ďalšej aktualizácii.

https://www.youtube.com/watch?v=oLl7TxnGZZ8

Aktualizácia na verziu 4.0 sa grafickými úpravami snaží vytvoriť prehľadnejšie a ľahko ovládateľné prostredie. Dizajnéri si nevybrali aktuálny trend Material dizajnu ako mnohé ostatné väčšie spoločnosti, no použili svoj vlastný štýl, ktorý vôbec nie je zlý.

Hneď po spustení a zaregistrovaní sa môžete pustiť do zadania vášho cieľa. Aplikácia disponuje jednoduchými odkazmi na adresu do práce či domov.

Waze-21  Waze-23

Autori mysleli aj na aktívnejších vodičov, pre ktorých pridali možnosť synchronizácie Google a Facebook kalendára pre ľahšiu cestu k nasledujúcej udalosti.

Vytvoriť je možné vlastnú databázu obľúbených miest pod ikonou žltej hviezdičky. Vyhľadávanie je možné nielen zadávaním textu z klávesnice ale aj vaším hlasom.

Waze-19 Waze-17

Waze poskytuje aktuálny prehľad cien najbližších čerpacích staníc. Najvýznamnejšou výhodou aplikácie je veľká komunita, na ktorej sú postavené mnohé ďalšie funkcie.

Kľúčovou je jednoduchá možnosť informovania ďalších vodičov o nehode, kolóne, policajnej hliadke či ďalších udalostiach. Možné je tiež napríklad nahlásenie policajnej hliadky či dopravnej nehody aj v protismere.

S verziou 4.0 tvorcovia doplnili aj užitočnú informáciu o približnom čase strávenom v kolóne a tiež sa aktuálne dopĺňajú maximálne povolené rýchlosti pre všetky úseky Slovenska. Prispieť môžte aj vy ako aj mnohí ďalší používatelia aplikácie Waze.

Waze-24  Waze-25

Niektorých môže odradiť nutnosť neustáleho pripojenia na internet, keďže offline mapy Waze neposkytuje. Pravdepodobne práve kvôli možnosti editovania máp vodičmi, čo Waze radí medzi navigácie s najaktuálnejšími mapami.

Pre začiatočníkov aplikácia poskytuje inštruktážne video k spomínanej úprave máp ale aj kratšie video na vysvetlenie základných funkcií.

Waze-26  Waze-16

Autori nepožadujú za aplikáciu žiaden poplatok, no veria, že práve narastajúci počet nových používateľov zlepší život na cestách nejednému vodičovi.

ZDROJ | Google

Waze80%

Veľkosť:
44,6 MB
Platforma:
Android 4.0 a novší, iOS 7.0 a novší, Windows Phone 8 a novší
Cena:
0,00 €

Nová verzia aplikácie Waze prináša vylepšený dizajn s možnosťou informovať vodičov o situáciách na cestách.

Komentáre k článku