Wayra hľadá nového Zukerberga aj u nás

Ak s kamošmi po večeroch kódujete appku, ktorá by raz mohla zmeniť svet, ale ešte neviete, kde zobrať peniaze na ďalší vývoj, či to, ako svoj zázrak dostať medzi ľudí, tak sa skúste prihlásiť do programu Wayra od spoločnosti Telefónica.

Wayra

Wayra je program spoločnosti Telefónica Digital, ktorého hlavným cieľom je propagovať inovácie a objavovať talenty v Európe a Latinskej Amerike v oblasti nových digitálnych a informačných technológií. Tento globálny akcelerátor pomáha talentovaným ľuďom v rozvoji ich nápadov a projektov. Poskytuje im potrebné technológie, zázemie, kvalifikovaných poradcov, inšpiratívne pracovné prostredie a financie nevyhnutné k ich rastu. Voľne preložené to znamená, že pokiaľ vymyslíte niečo naozaj úžasné, tak za 5 až 10%-ný podiel na projekte vám Wayra poskytne priestory, mentorskú podporu pre ďalší rozvoj a uplatnenie na trhu, a okrem toho aj 50 tisíc EUR. Minulý týždeň Wayra oficiálne odštartovala svoje pôsobenie na Slovensku, a tak o všetky tieto benefity môžu zabojovať aj naše startupy.

Svoje projekty prihlasujte do programu Wayra do 21. januára 2013 na http://www.wayra.org/joinus. Na prípravu budete mať 6 týždňov, po uplynutí ktorých odborná komisia vyberie najzaujímavejšie startupy z týchto oblastí:
– videoslužby a digitálna domácnosť
– cloud computing
– finančné služby
– big data
– reklama
– M2M
– bezpečnosť
– e-health
– e-commerce
– e-learning
– inteligentná domácnosť
– sociálne inovácie
– siete a systémy
– mobilné aplikácie
– sociálne siete a internetové aplikácie.

Desať najlepších startupov postúpi do finále s názvom Wayra Week, kde budú mať tímy možnosť svoj projekt ďalej rozpracovať a znova ho odprezentujú komisii, ktorá nakoniec vyberie tri z nich. Tie budú zaradené do akcelerátora Wayra Academy. Záujemcovia zo Slovenska majú možnosť vybrať si medzi akadémiami v Londýne, Dubline, Mníchove a Prahe. O víťazoch rozhodnú parametre ako obchodný potenciál, pokročilosť riešenia, firemná stratégia, riziká, inovácie a kvalita tímu. 

„Máme radosť, že spúšťame skutočne globálny akcelerátor startupov zameraný na krajiny strednej a východnej Európy. Vybraté projekty dostanú nielen finančnú podporu, ale aj zázemie, odborné poradenstvo, školenia a tréningy. Wayra podporuje inovatívne digitálne riešenia, ktoré posunú náš odbor o krok vpred a dostanú sa k viac ako 300-miliónovej báze našich zákazníkov,“ dodáva Ľuboš Gajdoš, výkonný riaditeľ pre informačné systémy Telefónica Slovakia.

Zdroj a foto: Telefónica Slovakia

Komentáre k článku