Waymo a Intel rozbiehajú reklamnú kampaň na autonómne autá

Spoločnosť Google Waymo začala s kampaňou, ktorá je zameraná na vzdelávanie verejnosti o výhodách autonómnych elektromobilov.

Kampaň s názvom „Let’s Talk Self-Driving“ je postavená na zvýšení informovanosti verejnosti a tiež na téme bezpečnosti, ktorú autonómne elektromobily prinášajú.

Waymo sa zároveň dohodlo s viacero organizáciami, ktoré propagujú benefity týchto áut. Medzi organizácie napríklad patrí Foundation of Senior Living (seniorsky spolok), Mother Against Drunk Driving (spolok proti alkoholizmu za volantom) či spolok East Valley Partnership, ktorý vyzdvihuje výhodu voľného času počas presúvania sa v autonómnom automobile.

ZDROJ | Waymo
ZDROJ | Waymo

Pozrite siWaymo a Avis sa dohodli na údržbe autonómnych áut

Spustenie prvotného programu Waymo autonómnych áut by malo prebehnúť v Phoenixe už tento mesiac.

CEO spoločnosti Waymo, John Krafcik, sa na účet autonómneho riadenia vyjadril: „Keď je 94% nehôd spôsobených ľudskou chybou, autonómne riadenie môže zabezpečiť budúcnosť, v ktorej každý môže riadiť auto so šoférom, ktorý sa nikdy neopije, nikdy nebude unavený a nikdy ho nič nerozptýli.“

Spoločnosť Intel, ktorá na Waymo vozidlách spolupracuje, začala s kampaňou, do ktorej čela si prizvala profesionálneho basketbalistu LeBrona Jamesa.

https://www.youtube.com/watch?v=8VzoqU5IQT4

Pozrite siWaymo vs Uber: autonómne autá zažívajú zemetrasenie

Uvidíme, ako sa Waymo vozidlá uchytia, no Google má s týmto programom veľké plány. Okrem nedávnej akvizície technologickej firmy MobilEye, Waymo pracuje aj na autonómnych hybridných minivanoch.

Spoločnosť Intel sa stará práve o umelú inteligenciu vo Waymo autách. CEO Intelu sa vyjadril, že „pokiaľ bude projekt autonómnych automobilov úspešný, očakávam, že moje deti nikdy nebudú musieť šoférovať.“

Autonómne vozidlá sa podľa vízie dokážu učiť zo spoločného cloud serveru a neustálych aktualizácií. Zdá sa, že v budúcnosti nás čakajú časy, kedy dopravná nehoda nebude každodenným programom v televíznych novinách.

Zdrojletstalkselfdriving

Komentáre k článku