Wagii – pokus o štýlové okuliare na záznam vášho života

ZDROJ | Wagii

O okuliaroch, ktorými si viete natáčať svoj život, sme už písali. Spomenieme najznámejšie Spectacles od sociálnej siete Snapchat. Najnovšie je tu projekt Wagii, ktorý tiež slúži na záznam každodenného života.

Natáčame a zdieľame všetko. A aj keď to niekomu môže vadiť, projekty ako Wagii sú úspešné. Dôkazom je aj úspech kampane na crowdfundingovej stránke Indiegogo.

Pozrite siSnapchat Spectacles V2 – viac funkcií aj vodoodolnosť

Okuliare sa snažia o štýlovosť, no kvôli zabudovaným snímačom ponúkajú až príliš veľké rozmery, ktoré nemusia sadnúť každému.

Okuliare dokážu natáčať krátke videoklipy v dĺžke 10, 20, 30 alebo viac sekúnd. Cez Wi-Fi prepojenie sú videá uložené rovno do smartfónu, kde sa môžete rozhodnúť či ich upravíte, vymažete alebo rovno zazdieľate. Samozrejmosťou je pridávanie filtrov cez podpornú aplikáciu.

Výhodou týchto okuliarov je jednoduché ovládanie cez dotykový senzor na ráme. Zároveň môžete natáčať kedykoľvek bez toho, aby ste museli vyťahovať mobil z vrecka.

Čo sa týka kvality videa, okuliare Wagii ponúkajú 1 080p HD video pri 30 fps. Vďaka certifikácií IP67 okuliare zvládnu aj poliatie vodou. Zároveň spĺňajú aj základnú funkciu okuliarov – chránia pred UV žiarením.

ZDROJ | Wagii

Pozrite siSpectacles 3 – tretia generácia okuliarov od Snapchatu s dvomi fotoaparátmi

Oproti konkurencii tiež ponúkajú dlhšiu výdrž batérie. V stand-by režime vydržia podľa výrobcu 13 dní a nabíjajú sa iba jednu hodinu. Kapacita okuliarov je 4 GB a na oficiálnej stránke projektu na Indegogo nájdeme, že zvládnu natočiť 214 klipov v dĺžke 10 sekúnd.

Pokiaľ vás okuliare Wagii zaujali, predobjednať si ich môžete v rôznych farebných spracovaniach (zelené, čierne, priesvitné atď.) za zvýhodnenú cenu 136 €. V tejto cene máte aj šikovné puzdro na okuliare, ktoré ich zároveň dobíja. Plnohodnotná cena po vydaní, ktoré je naplánované na tohtoročný júl, má byť 205 €.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku