Wacom MobileStudio Pro 13 a Pro 16, sen každého grafika?

ZDROJ | Wacom

Japonská spoločnosť Wacom sa zaoberá výrobou tabletov špeciálne pre grafikov. Ich najnovšie prírastky, MobileStudio Pro 13 a Pro 16 môžu poriadne zamiešať karty nie len iPadu Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=lgHCPE-8hk8

iPad Pro je predsa len zariadenie, ktoré je určené na konzumáciu obsahu. Možnosť použiť Apple Pencil tu je, no nestojí na ňom celý predaj. Wacom má na celú vec iný názor a jeho tablety sú určené primárne pre grafických dizajnérov.

Pozrite siProfesionálny monitor/tablet Wacom Cintiq 24HD pre umelcov

Či ste už o Wacome počuli alebo nie, má za sebou už nejakú históriu, pre niekoho možno budú známe modely Cintiq Companion. Firma tak neprichádza na trh s niečím novým. Tentokrát s produktami, ktoré sú hybridmi medzi počítačmi a tabletmi.

wacom-mobile-studio-13-2
ZDROJ | Wacom

Ako už z názvu vypovedá, ide o dve rôzne verzie. Tá s číslovkou 13 reprezentuje 13,3-palcovú uhlopriečku s IPS WQHD monitorom. V skutočnosti sa jedná o klasické QHD rozlíšenie, písmeno W znamená „wide“, a teda pomer 16:9. Okrem iného má novinka aj 96% farebný gamut.

wacom-mobilestudio-13
ZDROJ | Wacom

Väčší brat má štandardnú 15,6-palcovú obrazovku. Na nej nájdeme displej s takou istou technológiu, narástlo však rozlíšenie, a to hneď na UHD.

wacom-mobile-studio-16-ico
ZDROJ | Wacom

Obe novinky majú Windows 10. Je preto možné takmer všetky programy, ktoré sú určené i pre počítač. Tabletom bude sekundovať Intel procesor i Nvidia grafickú kartu, ktorá v sebe môže mať až štyri jadrá.

Pozrite siApple iPad Pro 9.7 – menší, ale rovnako brutálny

Prekvapia aj dva fotoaparáty. Zadný s rozlíšením 8 megapixelov a predný 5-megapixelový snímač. Hlavná šošovka má dokonca disponovať akýmsi 3D skenerom objektov.

wacom-mobilestudio-13-1
ZDROJ | Wacom

Vylepšenia sa dočkalo aj pero. To má byť oproti predchodcovi až štyrikrát presnejšie. Taktiež bude citlivé na vyvíjaný tlak.

pro-pen-2
ZDROJ | Wacom

Cena za 13-palcový model začína na 1 499 USD za model so 64 GB úložného priestoru a lepší brat bude mať okrem vyššej základnej kapacity 256 GB aj 2 GB RAM a spomínanú 4-jadrovú grafickú kartu. Tá ale potencionálnych kupcov vyjde na 2 399 USD.

ZdrojWacom

Komentáre k článku