Výzva v čase koronavírusu – pomôžme si navzájom!

ZDROJ | Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAMS

Obchody sú zatvorené, ulice zívajú prázdnotou a ekonomika stojí. To ale neznamená, že musíme s nákupmi čakať, kým sa situácia vráti do normálu. Preto sme sa rozhodli pomôcť firmám, ktoré vám aj v týchto ťažkých časoch dokážu priniesť tovar k vám domov, resp. si ho môžete osobne vyzdvihnúť.

Zatvorenie obchodov kvôli šíriacemu sa koronavírusu spôsobilo problémy viacerým firmám, no tiež zákazníkom, ktorí si zvykli do nich chodiť. Nám tiež chýba možnosť poprechádzať sa po kníhkupectve či po obchode s elektronikou a niečo si kúpiť priamo v kamennej predajni. Nehovoriac o tom, ak máte záhradku a nestihli ste si kúpiť novú kosačku, alebo v týchto dňoch doma máte chuť vymaľovať, no kde kúpiť farby a potrebné náradie?

ZDROJ | CogneXa

Našťastie väčšina obchodníkov sa rýchlo prispôsobuje aktuálnej situácii, ponúka nákup cez eshop, prípadne formu donášky tovaru priamo do domu alebo vyzdvihnutie pred predajňou. Samozrejme s maximálnym dôrazom na bezpečnosť.

Rozhodli sme sa opýtať vás čitateľov, aké obchody vám najviac chýbajú a ktoré z nich ponúkajú formu internetového nákupu, prípadne donáškovú službu. Dajte nám o nich vedieť, podporte ich, my túto informáciu posunieme všetkým našim čitateľom, ktorých sú tísicky po celom Slovensku!

V prípade, že vlastníte obchod, ktorý musel počas karantény svoju kamennú predajňu uzavrieť, tiež nám dajte vedieť. Napíšte nám do formuláru názov obchodu, vyplňte kategóriu a krátky popis, kde uvediete, čomu sa obchod venuje a či ponúka možnosť internetového predaja alebo donášky tovaru.

V kategóriách sme uviedli 10 najrozšírenejších druhov tovaru, no v prípade, že ani jedna z kategórií nesedí na sortiment vášho obľúbeného obchodu, označte kategóriu „iné“. Konkrétne sme vybrali kategórie elektro, móda, záhradkárstvo, knihy, hry/zábava, auto, gastronómia, šport, nábytok a hračky.

ZDROJ | Sincerely Media

Po odoslaní vašich tipov pripravíme viacero článkov, v ktorých zhrnieme obchody a prevádzky, ktorých služby a tovar aj v týchto ťažkých časoch karantény viete nakúpiť a využiť. Aj touto cestou chceme pomôcť jednotlivým firmám, ktoré to v súčasnosti nemajú ľahké. Spoločne to zvládneme, budeme radi ak u nich nakúpite, podporíte ich a v tomto momente nám dáte o nich vedieť. Ďakujeme.

Napíš nám svoj tip na obchod/prevádzku, o ktorej dáme vedieť našim čitateľom

Komentáre k článku