Vyskúšali sme, či LG Q6 vydrží aj prejdenie tankom!

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať, čo všetko vydrží LG Q6. Výrobca sa totiž chváli nielen podporou IP68, ale aj certifikáciou Military standard 810G.

LG Q6 je veľmi pekný telefón, do ktorého by ste nepovedali, že vydrží veľa. Ide však o výborného zástupcu strednej triedy, ktorý sa nebojí nielen vody a prachu, ale mal by zvládnuť aj drsnejšie pády.

recenziaLG Q6 – slušná stredná trieda, ktorá sa tvári, že je high-end

My sme išli do extrému. LG Q6 sme skúšali priamo v bratislavskej Hero Factory, kde sme do LG Q6 nielen strieľali, ale prešli sme ho aj tankom, teda presnejšie pásovým transportérom.

Najkôr sa pozrite, ako vyzeral LG Q6 po tom, ako sme do neho strieľali z paintballovej pištole rýchlosťou 100 m/s, čo je približne 350 km/h. Až piata rana z pištole smartfón úplne zničila, teda konkrétne jeho displej. Bežne by telefón vydržal jednu či dve rany, čo sme si vyskúšali aj na LG K10.

Potom sme do iného modelu LG G6 strieľali súťažne, pričom celkovo bolo do neho vystrieľaných cca. 100 rán z paintballovej pištole. Tentokrát však s menšou silou a z väčšej vzdialenosti. Tento LG Q6 fungoval ďalej, aj keď ochranné sklo displeja prasklo.

Pozrite siLG Q6 – lacnejšia „G6“ prichádza na Slovensko!

A to najlepšie sme si nechali nakoniec. V spolupráci s rádiom EUROPA 2 totiž LG prijalo výzvu a prešlo LG Q6, so spomínanou certifikáciou Military Standard 810G, ktorý streamoval video z akcie priamo na sociálne siete.

Pozrite siLG Q6 z nového radu smartfónov s 18:9 FullVision displejom

Po prejdení tankom vyzeral LG Q6 presne takto!

A čo bolo na tom najlepšie? Telefón streamoval ďalej! Síce už nebol kvôli totálne zničenému displeju ovládateľný, vnútornosti vrátane prednej kamery fungovali a streaming počračoval. Ukončili sme ho až „rozobratím“ telefónu a vybratím batérie. Všetko si môžete pozrieť aj na našom videu.

https://www.youtube.com/watch?v=nFsxHZoUNjk&t=

Za možnosť vyskúšať LG Q6 v extrémnych podmienkach ďakujeme spoločnosti LG.

Komentáre k článku