Vyskúšali sme Oppo a jeho 5x zoom v mobile, máme prvé fotky

Oppo počas MWC 2017 predstavil viac ako zaujímavé riešenie pre optické priblíženie v tenkom smartfóne. O tom sme už ale písali pri jeho predstavení. K novinke sme sa však na výstavisku aj dostali naživo. Výsledok? Niekoľko ukážkových fotografií priamo z nového fotoaparátu s 5x zoomom.

Pozrite siOppo má ako prvý 5-násobný optický zoom pre smartfóny

Periskopický systém v novom Oppo module dovoľuje využívať dva snímače, ktoré sú umiestnené pod rôznymi optikami. Ich kombináciou je možné získať zábery s 5-násobným priblížením.

Testovacia scéna obsahovala množstvo prvkov rôznych farieb a svetiel. Výsledkom fotografie bez použitia zoomu je vcelku vydarený záber.

(Po otvorení ukážkových fotografií v novom okne/tabe sa načítajú fotografie v plnom rozlíšení)

100% výrez:

2-násobné priblíženie je stále použiteľné aj na tlač…

100% výrez:

5-násobné (maximálne) priblíženie je na tom horšie…

Pri 100% výreze je to ešte horšie. Strata detailov je enormná, čo je škoda.

Záber opäť bez zoomu je na fotomobil celkom fajn…

Pri 100% výreze už vidieť stratu detailov a iné nedostatky:

Pri 5-násobnom priblížení je to opäť veľmi zlé.

100% výrez:

Musíme však povedať, že toto je zatiaľ iba testovacia verzia fotomodulu, ktorý Oppo stále dolaďuje. Veríme, že finálna verzia ponúkne omnoho lepšie výsledky.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Komentáre k článku