Vyskúšali sme Ghost Recon: Wildlands betu – stálo to za to?

Jedna z najočakávanejších hier roku 2017 spustila včera svoj otvorený beta test. Ghost Recon: Wildlands sme si samozrejme nemohli nechať újsť a tak vám prinášame naše dojmy z hrania.

V hre sa dostávate do kože agenta špeciálnej americkej jednotky, ktorá má za úlohu odhaliť a eliminovať bolívijský kartel Santa Blanca. Kartelové prostredie je čo sa týka hier veľmi zaujímavé a nie až tak opozerané. Po Mexiku z Call of Juarez: The Cartel či Brazílii z Max Payne 3, tu máme slnečné pláne Bolívie.

Pozrite siUbisoft potešil novinkami hernú komunitu

Hra už po prvých oznámeniach sľubovala perfektnú grafiku, rozsiahle detailné herné prostredie a čo je hlavné, kvalitnú kooperáciu až pre 4 hráčov.

https://www.youtube.com/watch?v=hP2iMTo23HI

Musím uznať, že po grafickej stránke to až tak nevyšlo. Napriek tomu, že sa jedná o beta test, autori majú čo robiť, aby do dátumu vydania, ktorý je už 7. marca, priniesli na trh hru s grafikou hodnou roku 2017.

Samotná hrateľnosť tiež nie je perfektná. Nepriatelia majú umelú inteligenciu závislú od aktuálnej obtiažnosti, takže až pri najťažšej „simulačnej“ náročnosti som mal pocit, že takto by sa karteloví vojaci či armádne jednotky správali aj v skutočnosti.

Pozrite siČo priniesol Gamescom 2016?

Arkádový jazdný model, nerealistické pohyby ľudí/zvierat či otrasná kvalita vykresľovania textúr iba znižuje moje prvé dojmy z hry. Treba si však určite počkať na finálnu verziu.

Na druhej strane oceňujem zaujímavý príbeh spojený s kartelovými vzťahmi. Podobnosť s Narcos je čisto náhodná 😉. Poteší aj rôznorodosť misií, česká lokalizácia či RPG prvky.

Samotná beta ponúka 2/21 lokalít bolívijskej krajiny. Prostredie je skutočne rozsiahle a rôznorodé. Nájdete tam mestá, dediny, džungľu, púšť, jazerá, rieky. Oceňujem tiež interiérové časti, ktoré však mohli byť väčšie.

Pozrite si9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

Pri hraní s kamarátom v tíme si môžete vybrať jeden z množstva dopravných prostriedkov v podobe lietadiel, vtruľníkov, áut, motoriek či dokonca traktorov. Nič nemôžem vytknúť ani samotnému match-makingu, ktorý fungoval rýchlo a bez sekania či spomalenia.

Ak by som mal hru porovnať s ostatnými, svojou arkádovosťou a štýlom hrania je až príliš podobná akcii Just Cause. Jediným rozdielom je podpora pre kooperáciu, ktorá aj Ghost Recon: Wildlands zachraňuje. Hranie s kamarátom a spoločné prepadanie nepriateľských dedín je tak zatiaľ jeden z mála ťahákov tejto hry.

Predčasne hodnotiť Ghost Recon: Wildlands  zatiaľ nebudem, no beta ma nepresvedčila o kúpe tejto očakávanej hry. Jedná sa určite o zaujímavú a chytľavú hru, no neposadí vás na zadok a celkovo sa jedná skôr o priemer než o must-have titul. Betu vám však určite odporúčam vyskúšať, aby ste si mohli názor urobiť aj vy. Navyše kooperačný režim je veľmi zábavný, obzvlášť, keď sa vám podarí hrať s partiou kamarátov. Na stiahnutie pre PC, PS4 a Xbox One by mala byť do pondelka.

Otvorená beta bola testovaná na systéme PlayStation 4 a na 60″ Sony TV.

ZdrojGhost-recon

Komentáre k článku