Vylepšený HP Spectre x360 s novými procesormi a dlhšou výdržou

ZDROJ | HP

Americká počítačová firma HP Inc. uviedla okrem vynoveného notebooku HP Spectre 13 aj vylepšenú verziu konvertibilného zariadenia HP Spectre x360. Čo novinka pre rok 2017 prináša?

ZDROJ | HP

Pozrite siHP Spectre 13 – druhá generácia ponúkne procesor Intel Core U

V prvom rade je to tenšie telo, hoci len o 3 desatiny milimetra oproti minuloročnej verzii (13,9 mm vs. 13,6 mm), ktoré je aj ľahšie a má hmotnosť 1,26 kg. Zároveň má nová verzia x360-ky tenšie rámiky okolo 13-palcového IPS displeja s Full HD alebo Ultra HD rozlíšením.

ZDROJ | HP

Hliníkové šasi s hranatými líniami bude dostupné v prírodnej striebornej alebo matnej tmavej šedo-striebornej farbe s medenými prvkami. V ponuke sa objaví aj limitovaná edícia v ružovo-zlatej farbe.

ZDROJ | HP

Výrobca novinku vybavil najnovšími procesormi Intel Core 8. generácie i5 alebo i7, do 16 GB LPDDR3 pamäťami a vnútorným úložiskom, ktorého maximom bude 1TB PCIe SSD disk.

ZDROJ | HP

Medzi bezpečnostnými prvkami nechýba snímač odtlačkov prstov, voliteľná integrovaná obrazovka HP Sure View so zabezpečením súkromia (len v striebornej verzii variantu s Full HD displejom), a Full HD IR kamera HP Wide Vision, ktorá počítač odomkne aj pomocou funkcie rozpoznania tváre.

ZDROJ | HP

Pozrite siHP Spectre x360: úctyhodná výdrž na jedno nabitie a najnovšia i7

O audio výstup sa starajú štyri reproduktory Bang & Olufsen s dvoma diskrétnymi zosilňovačmi. Notebooku najnovšie pribudla čítačka pamäťových kariet. Výdrž batérie je predĺžená na 16,5 hodiny.

ZDROJ | HP

Vylepšenia sa dotkli aj dotykového pera Windows Ink Certified. Pri naklonení je pero citlivé na zmeny tlaku a umožní presnú prácu v akomkoľvek móde. Pero má zabudovanú batériu s nabíjaním cez USB-C, ktorá údajne už po 15 sekundách nabíjania umožní 198 minút prevádzky.

HP Spectre x360 v edícii 2017 vyzerá elegantne, nemyslíte? Ani naň nebudeme musieť dlho čakať. Na Slovensku bude dostupný od novembra za cenu začínajúcu od 1 139 €. Data sheet tohto notebooku je dostupný na stránke HP.com (PDF).

ZdrojHP

Komentáre k článku