Vylepšená ŠKODA Octavia bude mať mega displej aj indukčné nabíjanie

ZDROJ | ŠKODA

Český výrobca automobilov ŠKODA pred pár dňami predstavil výrazne prepracovaný bestseller svojej produkcie, model ŠKODA Octavia a teraz príchádza aj s novou ponukou výbav.

https://www.youtube.com/watch?v=gb1y-2_zsTw

Pozrite siŠkoda Kodiaq naživo priamo z berlínskeho predstavenia

skoda-octavia-01
ZDROJ | ŠKODA

Facelift tretej generácie modelu Octavia charakterizuje nová, elegantne tvarovaná predná a zadná časť automobilu. V prednej časti sa na každej strane nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi „očami“. Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED.

skoda-octavia-combi-04a
ZDROJ | ŠKODA

Prepracované boli aj všetky dekoračné prvky interiéru. Vo výbavovej verzii Laurin & Klement budú dekoračné lišty vo dverách sériovo s ambientným osvetlením. Tenké svetelné vodiče vyžarujú decentné svetlo v jednom z 10 voliteľných odtieňov.

Pozrite si3 dôvody prečo je Škoda Superb odsúdená na úspech

skoda_octavia_interier_03_res
ZDROJ | ŠKODA

Oblasť komfortnej výbavy prináša dve novinky, vyhrievaný veniec volantu a tri personalizovatelné kľúče. Po odomknutí vozidla sú vyvolané individuálne nastavenia toho-ktorého držiteľa kľúča.

skoda_octavia_interier_02_res_ico
ZDROJ | ŠKODA

Tie sa týkajú nielen mnohých oblastí obsluhy, ale aj voľby jazdného profilu, asistenčných systémov, vonkajšieho a vnútorného osvetlenia, klimatizácie Climatronic, systémov infotainmentu či elektricky nastaviteľných sedadiel.

recenziaNová Škoda Superb Combi – krásne kombi so strohým interiérom

S modernizáciou sa do automobilu ŠKODA Octavia dostanú aj nové systémy infotainmentu. Všetky štyri, teda Swing, Bolero a navigačné systémy Amundsen a Columbus, teraz majú kapacitné displeje v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk.

skoda-octavia-interior-06
ZDROJ | ŠKODA

Navyše, a to dávame obzvlášť do pozornosti, systém Columbus má displej s uhlopriečkou až 9,2 palca s rozlíšením 1 280 x 640 px. Tento systém disponuje WLAN hotspotom a na želanie aj modulom pre SIM kartu s vysokorýchlosným LTE internetom.

recenziaVyskúšali sme novú Škoda Octavia III

skoda_octavia_interier_01_res
ZDROJ | ŠKODA

Ponuku hardvéru dopĺňajú ďalšie komponenty. Sú to najmä Phonebox, ktorý bezdrôtovo indukčne nabíja mobilný telefón a spája ho so strešnou anténou a Soundsystem CANTON s ôsmimi reproduktormi vrátane centrálneho na palubnej doske a subwooferu v batožinovom priestore.

skoda-octavia-interior-05
ZDROJ | ŠKODA

K doterajšiemu radu Simply Clever riešení v novej Octavii pribudli napríklad sklopné stolíky na zadnej strane predných operadiel, držiaky PET fliaš v stredovom paneli so špeciálne tvarovaným dnom a vo verzii kombi aj vyberateľná LED lampa v batožinovom priestore.

ZdrojŠKODA

Komentáre k článku