Vyklápačky nevymreli, je tu Samsung Galaxy Folder 2

ZDROJ | Samsung

Určite mnohí z vás majú v živej pamäti mobilné telefóny, ktoré sme prezývali „véčka“ alebo „vyklápačky“. Ich nespornou výhodou boli malé rozmery a chránený displej v zatvorenom stave. No záľahou plne dotykových smartfónov takmer odišli do zabudnutia. No stále sa nájdu lastovičky, ktoré túto jar pripomínajú.

samsung-galaxy-folder-2-12
ZDROJ | Samsung

Ďalšou z nich je Samsung Galaxy Folder 2, novinka, ktorá sa včera objavila na čínskej oficiálnej stránke Samsungu. Dámy, pravdepodobne najmä ony, si opäť prídu na svoje. No zatiaľ nie u nás.

samsung-galaxy-folder-2-13
ZDROJ | Samsung

Galaxy Folder 2 má 3,8-palcový TFT displej s rozlíšením 480 x 800 px. Poháňaný je 1,4 GHz štvorjadrovým procesorom, ktorým má byť Snapdragon 425. Ten dopĺňa grafika Adreno 308 a 2 GB RAM pamäte. Vnútorný 16 GB priestor rozšírite microSD kartou o ďalších 128 GB.

RecenziaLG Wine Smart: modernizované štýlové „véčko“

samsung-galaxy-folder-2-02
ZDROJ | Samsung

Tento smartfón s rozmermi 122 x 60,2 x 15,4 mm a hmotnosťou 160 g má implementovaný operačný systém Android 6.0. S podporou Dual SIM v ňom využijete dve SIM karty a jeho konektivitu popri LTE tvori klasicky Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.2 i micro USB. Z pozičných systémov podporuje GPS, GLONASS aj Beidou.

Pozrite siSamsung Galaxy Folder: ďalšia kórejská vyklápačka

Galaxy Folder 2 sa nenechá zahanbiť ani fotoaparátmi. Hlavný má 8 Mpx snímač s clonou f/1,9 a záznamom Full HD videa. Na zadnej strane je v štýle klasických Samsung „dotykáčov“ aj LED a reproduktor. Web kamera nad displejom má 5 Mpx senzor a clonu f/1,9.

Pozrite siiPhone ako vyklápačka? A prečo nie, povedal si Hájek

samsung-galaxy-folder-2-05
ZDROJ | Samsung

Na zabezpečenie energie smartfónu Samsung Galaxy Folder 2 slúži batéria s kapacitou 1 950 mAh. Jeho dostupnosť a oficiálna cena zatiaľ nie sú známe, hoci sa na internete objavila informácia o jeho hodnote 285 $. To však ešte nie je potvrdené. Dámy ale určite majú nad čím rozmýšľat.

ZdrojSamsung Čína,PhoneArena

Komentáre k článku