Výborne, iPhone si už odomknete aj s ruškom na tvári

ZDROJ | Apple

Neskoro, ale predsa, to je prvé čo ma napadlo, keď som si včera inštaloval nový iOS 14.5. Najväčšou novinkou je totiž možnosť jeho odomknutia s respirátorom (rúškom) na tvári. Po 13-tich mesiacoch vyťukávania kódu najvyšší čas!

Apple včera po pomerne dlhom beta testovaní uvoľnil aktualizácie pre všetky svoje zariadenia. Ak ste to zatiaľ neurobili, môžete si aktualizovať svoj iPhone, iPad, iPod, Apple Watch, Mac, Apple TV či HomePod.

Aktualizácia iOS 14.5 prináša množstvo nových funkcií. Najväčšou vychytávkou je možnosť odomknutia iPhonu s nasadeným respirátorom. Stačí, ak máte na ruke Apple Watch od série 3 s novým watchOS 7.4.

Pokiaľ chcete Apple Watch Unlock povoliť, v menu Nastavenia prejdite do Face ID a kód, zadajte prístupový kód a aktivujte Odomknúť pomocou Apple Watch. Systém vás upozorní na zníženú bezpečnosť odomykania iPhonu. Ak ste s tým stotožnení, potvrďte Zapnúť.

Funguje to veľmi spoľahlivo a bleskurýchlo, ešte rýchlejšie ako odomykanie Macu hodinkami. Len škoda, že sme na to museli čakať tak dlho.

S príchodom iOS 14.5 dorazila podpora lokalizačných príveskov AirTag. Aplikácia Nájsť sa otvára výrobcom tretích strán.

Vylepšenia sa dočkala aj Siri, ktorá po prvý raz nemá v natívnom nastavení len ženský hlas, ale aj ďalšie dva. Cez Siri tiež môžete zahájiť skupinový hovor cez FaceTime.

Veľkou novinkou je zvýšená ochrana súkromia, ktorá vám dá opäť o niečo väčšiu kontrolu nad tým, do akej miery sa chcete nechať sledovať aplikáciami a webstránkami.

Pozrite siTECHBOX TÝŽDEŇ – vypočujte si nový podcast s tech novinkami

Apple vylepšil appku Podcast, prepracoval rozhranie, možnosť ukladania a sťahovania epizód do knižnice s rýchlym prístupom. Vo vyhľadávaní si môžete pozrieť rebríčky s najlepšími a najpopulárnejšími reláciami.

ZDROJ | Apple

Ani teraz sa nezabudlo na nové emodži, pochádzajú zo špecifikácie Emoji 13.1, ktoré boli certifikované minulý rok. V Apple Music môžete zdieľať texty piesní, predplatitelia si budú môcť prehrať úryvok skladby bez toho, aby opustili konverzáciu. Pribudli mestské hitparády, ponúknu hity z viac ako sto svetových miest.

Vylepšenie dostali aj Mapy, Pripomienky, režim 5G či CarPlay. Nový iOS 14.5 opravuje známe problémy, vrátane nepresných odhadov kondície batérie na iPhonoch 11.

Komentáre k článku