VW Type 20 – mikrobus so smiešnou batériou, ale unikátnymi vlastnosťami

ZDROJ | VW

Kalifornské laboratórium Volkswagenu v USA, Innovation and Engineering Center California, ukázalo nový mikrobus vytvorený na základe legendárneho mikrobusu z minulého storočia, Type 2. Nový VW Type 20 je nielen odkazom na legendu, ale aj na výročie pôsobenia IECC.

ZDROJ | VW

Volkswagen Type 20 je dizajnom výrazne príbuzný s VW Type 2 z roku 1962. Tiež má neprehliadnuteľnú prednú masku či 11 okien. V detailoch sa však od pôvodného modelu odlišuje celkom výrazne. Stačí sa pozrieť na úchyty bočných zrkadiel, ale aj volant vo vnútri či disky kolies. Tie mali byť inšpirované štruktúrami z prírody a majú byť extrémne odolné.

Najväčším problémom konceptu je však iba 10 kWh batéria, ktorá má živiť 120-koňový elektromotor s krútiacim momentom 234 Nm. Výrobca neuvádza dojazd, no ten bude bezpochyby veľmi biedny. Alebo sa len VW pri písaní tlačovej správy pomýlil a Type 20 bude mať 100 kWh batériu? To by už znelo lepšie i reálnejšie.

ZDROJ | VW

Lepšie znie aj pneumatické pruženie, ktoré vyvinuli v spolupráci s inžiniermi z Porsche. Čerešničkou má byť automatické zdvihnutie vozidla keď sa k nemu priblíži majiteľ na akési pozdravenie.

ZDROJ | VW

Vo vnútri majú vládnuť technologické vymoženosti. VW Type 20 má mať napríklad biometriu tváre v reálnom čase vodiča, resp. majiteľa. Systém má mať HD kameru integrovanú do spätného zrkadla na vodičovej strane. Biometria bude slúžiť aj na odomykanie vozidla.

ZDROJ | VW

Chýbať nemá ani ovládanie pomocou hlasu, dokonca rozdelené do troch rôznych zón – vodič, pasažieri vzadu a exteriér. V prípade exteriéru bude vedieť systém reagovať aj pomocou LED svetlometov a veľkého podsvieteného loga vpredu. Všetko to bude bežať na výkonnom počítači Jetson TX2 od NVIDIE.

ZDROJ | VW

Vo vnútri má byť aj holografický infotainment systém v Looking Glass II displeji. Rozdielne má byť hlavne zobrazovanie – v 3D aj bez potreby 3D okuliarov. Koncept VW Type 20 sa žiaľ do predaja nedostane. Je však ukážkou toho, ako automobilka rozmýšľa a čo všetko by sme raz mohli v automobiloch značky vidieť. Napríklad tie prírodné konštrukčné prvky vyzerajú veľmi zaujímavo.

ZDROJ | VW

ZdrojVW

Komentáre k článku