VW Sedric: plne autonómne vozidlo s dojazdom 400 km

ZDROJ | VWVW Sedric

Nemecká automobilka Volkswagen počas ženevského autosalónu predstavila koncept vozidla VW Sedric, ktoré jazdí bez asistencie vodiča a nemá ani volant.

Plne autonómne vozidlo spoločnosti Volkswagen pomenované menom Sedric (self-drive-car) predstavuje skôr asistenta (taxík) ako klasický automobil.

VW Sedric
ZDROJ | VW

Zaujímavé vozidlo sa privolá prostredníctvom jediného tlačidla na diaľkovom ovládaní a následne po sadnutí si na jednu zo štvorice luxusne ladených sedadiel je možné automobil pohodlne ovládať hlasovými príkazmi. Požadovaný cieľ môžete autu poslať aj cez smartfón ešte pred tým, než si nastúpite.

Pozrite siVolkswagen I.D. Buzz je ukážkou minivanu budúcnosti s autonómnym riadením

VW Sedric
ZDROJ | VW

Elektromobil VW Sedric sa na ceste orientuje prostredníctvom laserových senzorov, kamier a mapových podkladov, čo mu umožňuje dopravenie pasažiera na požadované miesto. Dojazd na jedno nabitie batérií umiestnených pod podlahou vozidla sa odhaduje približne na 400 km.

VW Sedric
ZDROJ | VW

Samotný interiér prakticky ničím nepripomína bežné auto. Chýbajú v ňom akékoľvek páčky či tlačidlá. K dispozícii je len hlasové ovládanie a jednoduchý informačný displej.

VW Sedric
ZDROJ | VW

Zaujímavý koncept je vyvíjaný pre oblasť zdieľania automobilov, čo by vďaka správnej a predovšetkým spoľahlivej implementácie autonómneho systému (stupňa 5) mohlo byť praktické riešenie pre obyvateľov veľkomiest.

Automobilka odhaduje, že vozidlo podobné Sedricu uvedie na trh už v roku 2020.

Pozrite siVolkswagen Tiguan Highline – Žeby ten najlepší doposiaľ?

VW Sedric
ZDROJ | VW

Volkswagen Group sa už dávnejšie vyjadril, že do roku 2025 bude mať 30 elektromobilov. V súvislosti s odvážnymi plánmi založil koncern po svete 37 centier, jedno z nich sa nachádza aj v Prahe.

ZdrojSedric

Komentáre k článku