VW I.D. BUGGY Concept je u nás nepoužiteľný, inde si ho ale užijú

Volkswagen počas ženevského autosalónu oficiálne predstavuje nový prírastok do série elektromobilov I.D. Konkrétne ide o model I.D. BUGGY Concept. Už z názvu je jasné, že ide o koncept a o buginu. Aj preto je u nás takmer nepiužiteľný, maximálne tak počas pár letných mesiacov. Zároveň asi aj kvôli mentalite.

Pozrite siVW I.D. VIZZION – autonómny sedan bez volantu či pedálov

ZDROJ | VW

VW I.D. BUGGY Concept vychádza z bugín, aké sa v USA stavajú už desiatky rokov. Za tie roky si našli obľubu ale aj v južných štátoch Európy, takže o pár rokov by sme pretvorený koncept do reálneho modelu mohli vidieť aj na našom kontinente.

ZDROJ | VW

Pár odvážlivcov si ho možno kúpi aj na Slovensku, no využitie si nájde asi tak o mája do septembra, jazdiť v ňom počas ostatných mesiacov by bolo na sibírsku výbavu. Auto nemá pevnú strechu ani dvere, ako strecha slúži napnutá plachta. Zároveň si majiteľ bude musieť zvyknúť, že mu do auta bude každý nazerať, v horšom prípade dlhoprstí ho budú aj prehľadávať.

Pozrite siVW I.D. CROZZ – už aj Volkswagen má svoj autonómny koncept

ZDROJ | VW

Nová bugina má elektromotor na zadnej náprave s výkonom 150 kW (204 koní) a krútiacim momentom 390 Nm. 62 kWh batéria dodáva motoru dostatok šťavy na 250 km (WLTP) jazdenia. Nie je to veľa, no bugina nemá byť na diaľkové trasy, ale jazdenie v určitej oblasti – pláž, letný dom, rezort apod. Aj novinka je postavená na modulárnej platforme MEB.

ZDROJ | VW

Motor ale dodá celkom slušné zrýchlenie. Z 0 na 100 km/h nové I.D.-čko vyrazí za 7,2 sekundy. Nie je to trhač asfaltu, no je to rýchlejšie, ako väčšina malých áut.

VW I.D. BUGGY v tejto podobe na trhu neuvidíme. O pár rokov by sa mohol dostať jemu podobný model aj aj do reálneho predaja.

Pozrite siVW chce vyrábať elektromobil s cenou pod 20 000 €

ZdrojVW

Komentáre k článku