VÚB predstavila svoju vylepšenú aplikáciu k podujatiu Od Tatier k Dunaju

Hlavný partner populárneho bežeckého podujatia Od Tatier k Dunaju, VÚB banka, predstavila vylepšenú verziu svojej bežeckej aplikácie už k 7. ročníku tohto parádneho štafetového behu.

Beh začína už budúci víkend v Jasnej v Nízkych Tatrách a cieľ bude v Bratislave pri Dunaji. Behu sa zúčastnia aj štyria sólo bežci, ktorí sa rozhodli celú 345-kilometrovú trať zabehnúť sami. Každý bežec dostane bezpečnostný náramok, ktorý bude zaznamenávať polohu a rýchlosť účastníkov. Tento rok sa behu zúčastní až 230 tímov.

Pozrite siTECHBOX APPKY leto 2019 – letná príloha ako darček vďaka VÚB banke

Každý tím má 6 až 12 členov a každý člen pobeží minimálne 3 úseky po 10 kilometrov. Čo sa týka času, minuloroční víťazi zdolali preteky za 23 hodín a 33 minút. Nechýbajú poriadne prevýšenia. Napríklad 12-kilometrový úsek z Ľupčianskej doliny na Železnô má prevýšenie až 500 metrov.

VÚB ukázala aj novinky v rámci aplikácie OTKD. Výhodou je real-time aktualizácia dát, ktorú bežci ocenia najmä v horských podmienkach, kde signál nie je najlepší. Zmenou prešla aj registrácia používateľov, ktorá je jednoduchšia a zmenou tiež prešlo rozhranie.

Hlavnou novinkou aplikácie sú push notifikácie, ktoré vás počas behu vedia motivovať a informovať o prípadných zmenách na trati. Notifikácie tiež vedia využiť sponzori na rôzne súťaže počas behu.

Podujatie Od Tatier k Dunaju bude mať aj dobročinný účel. Za každý odbehnutý kilometer prispeje VÚB banka 1 € občianskemu združeniu My sme les.

Pozrite siOd dnes už aj s VÚB môžete platiť pomocou novej služby Google Pay!

Ide o najväčší štafetový beh na Slovensku, ktorého sa minulý rok zúčastnilo 2 500 bežcov. Celkovo zabehli bežci až 74 000 kilometrov. Keby behali okolo zemegule, obehnú ju dvakrát.

Zaujímavé sú aj ostatné štatistiky. V cieli sa napríklad minulý rok zjedlo 1 000 kilogramov šišiek a vypilo 1 500 litrov piva. Veríme, že aj tento 7. ročník podujatia Od Tatier k Dunaju bude úspešný a naviaže tak na minulé ročníky.

Komentáre k článku