VÚB kompletne redizajnovala aplikáciu Mobil Banking, pribudli aj nové funkcie

VÚB dnes predstavila novú verziu aplikácie VÚB Mobil Banking, ktorá má zaujať najmä novým vzhľadom a jednoduchosťou ovládania. Pridáva však aj nové funkcie, z ktorých najviac zaujme Scan & Pay či Rýchly zostatok.

VÚB banka sa ešte pred ukážkou novej aplikácie pochválila, že minulý rok sa počet používateľov jej bankovej aplikácie takmer zdvojnásobil, narástol totiž o 94%. Jeden používateľ sa pritom priemerne do aplikácie prihlasuje 15-krát. Zaujímavá je aj priemerná výška platby cez aplikáciu, ktorá je 330 €. Na pobočke sa platby pohybujú skôr v tisícoch eur.

Zmenu v aplikácii VÚB Mobil Banking, ktorá mimochodom obsadila vynikajúce 2. miesto v našej ankete NAY TECHBOX roka 2016 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA, spoznáte okamžite. Dizajn je kompletne prepracovaný, čistý a vzdušný. Aplikácia je tak na pohľad atraktívnejšia a nesie prvky súčasnej doby, ktorej vládne minimalizmus. Vyzerá naozaj pekne.

Zjednodušilo sa aj ovládanie, a to najmä vďaka dvoj-úrovňového menu. Viaceré položky sú tak skryté a vyvoláte si ich len keď ich potrebujete.

Novinkou je aj zjednodušená aktivácia aplikácie. Po novom stačia 3 kroky, aktiváciu by ste tak mali zvládnuť do pár minút. Zostala však aj známa možnosť prihlásenia pomocou 4-miestneho Mobilného PIN-u alebo cez Touch ID.

Medzi funkcie, ktoré v praxi pravdepodobne aj využijete patrí tzv. Rýchly zostatok na prihlasovacej stránke. Umožní vám totiž zobraziť stav účtu aj bez prihlásenia. Takéto zobrazenie však musíte povoliť cez nastavenia aplikácie. Dokonca je možné si nastaviť, či sa vám zostatok bude zobrazovať v absolútnej hodnote – v eurách, alebo v percentách z nastavenej hodnoty. To je vhodné, ak by vám náhodou niekto telefón vzal do rúk, podľa percent nemá šancu zistiť váš reálny stav na účte.

Po prihlásení sa do aplikácie nájdete graf vašich financií. Mňa osobne zaujalo, že priamo na úvodnej obrazovke vidieť po scroolovaní smerom nadol posledné pohyby na účte. Dá sa tu rýchlo prekliknúť aj na čakajúce platby. Z praxe viem, že práve posledné platby ma zaujímajú na účte najviac, preto je ich zobrazenie na hlavnej obrazovke praktickým vylepšením.

Keď sa dostanete na detaily jedného z vašich účtov, máte pomocou ikoniek ihneď možnosť vybrať si najdôležitejšie funkcie, t.j. napríklad zadanie platby. Pri platbách samozrejme môžete vyberať z vašich zadefinovaných príjemcovi, ktorých mimochodom pekne vidíte počas celého priebehu platby. Je možné im priradiť aj fotografiu.

Praktickým vylepšením je aj funkcia Scan & Pay. Všetky skenery tak máte teraz na jednej obrazovke. Nechýba pritom skener QR kódov, čiarových kódv či IBAN-u. Samozrejme zdrojom pre skener nemusí byť len papier, aleaj displej telefónu alebo počítača.

https://youtu.be/5Zs7AFxtMy8

Zaujímavou novinkou je aj možnosť zdieľať číslo účtu do SMS správy. A už akousi povinnou jazdou je údaj o osobnom bankárovi. V aplikácii nájdete aj užitočné tipy ako využiť aplikáciu. Sú veľmi pekne graficky spracované a nerušia používanie aplikácie.

Aplikácia je dostupná pre zariadenia s iOS 9 a vyššie a OS Android 4.1 a vyššie. Majitelia Windows Phone majú smolu, nová verzia pre nich nie je dostupná.

ZDROJ | VÚB

Celkovo máme z aplikácie dobrý pocit. Grafika je prehľadná, najpoužívanejšie funkcie sú pomerne rýchlo dostupné a najmä Rýchly zostatok je praktickou inováciou aplikácie. V blízkej budúcnosti sa však má aplikácia VÚB Mobil Banking ešte viac vylepšovať, majú pribudnúť najmä funkcie pre personalizáciu aplikácie.

ZdrojVÚB

Komentáre k článku