Vu+ DUO 4K dostane aj náročných používateľov

Rodina prijímačov VU+ sa rozrástla o nového člena, je ním model VU+ DUO 4K, ktorý je určený hlavne náročným používateľom. Nový prijímač ponúkne na rozdiel od vlajkovej lode v podobe prijímača VU+ ULTIMO 4K,  v kompaktnejšom tele vynikajúcu výbavu.

recenziaJednoducho ho budete chcieť, taký je VU+ DUO 4K

Na prednej strane tak nechýba ani známy displej, tentokrát s uhlopriečkou 3,5“. Využiť ho môžete nielen na zobrazenie informácií o práve prezeranom programe, ale samozrejme aj na zobrazenie živého vysielania.

Pozrite siVU+ UNO 4K SE – Na toto sme čakali!

Novinkou je dvojica dotykových tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a prepínanie programov, ktoré na prednom paneli dopĺňajú už známe tlačidlo pre zapnutie satelitného prijímača. Pod elegantne skrytými dvierkami vpredu sa nachádza ľahko prístupný USB 2.0 slot, spolu s čítačkou kariet a dokonca duálnym CI slotom.

Ako to už v prípade vybavených VU+ modelov býva, bohato vybavená je aj zadná časť prijímača. Potešením sú dva sloty pre satelitné tunery. Prijímač teda bude v predaji v rôznych kombináciách, takže si na svoje príde každý.

Pri využití dvojice moderných duálnych FBC tunerov tak máte získate prijímač až so šestnástimi tunermi. Obrovskou výhodou bude samozrejme použitie šuflíkového disku, ktorý viete jednoducho vybrať, vymeniť a opätovne vložiť do prijímača.

Nechýba ani gigabitový LAN port, pre pripojenie k sieti. VU+ DUO 4K však okrem neho disponuje aj integrovaným Bluetooth a Wi-Fi prijímačom, takže problémom nebude ani pripojenie bluetooth reproduktoru a slúchadiel. Okrem toho na zadnej strane nájdete aj dvojicu USB 3.0 konektorov, ako aj kombináciu HDMI vstupu a HDMI výstupu, či Spdif výstup pre váš zvuk.

Výkonu bude mať DUO 4K viac ako dostatok vďaka použitiu štvorjadrového procesora s taktom 2,1 GHz, ktorý bude doplnený o 2 GB pamäte RAM a 4 GB flash pamäte. Procesor je postavený na technológií ARM, takže vám na prijímači budú fungovať všetky pluginy, ktoré ste si obľúbili na iných prijímačoch tohto výrobcu.

VU+ DUO 4K je samozrejme 4K prijímačom, ale okrem toho podporuje aj moderné štandardy HDR 10 a HLG. A koľko bude stáť? Jeho maloobchodná odporúčaná cena je 359,00 €, pričom predaj VU+ DUO 4K začal 1. decembra 2018. Po začiatku predaja by tak ako v minulosti mali byť k dispozícii aj alternatívne verzie softvéru, ktoré ešte násobne zvýšia využiteľnosť možností, ktoré DUO 4K ponúka.

Komentáre k článku