Všetky lístky a karty v Apple Wallet? S aplikáciou MakePass žiaden problém

Letecké spoločnosti, zahraničné kiná či zábavné parky vám často bez problémov vygenerujú digitálny lístok do aplikácie Wallet. Na Slovensku však túto funkciu využíva len zopár spoločností. S aplikáciou MakePass si pritom takýto lístok do Walletu môžete vytvoriť aj sami.

Poďme si najprv povedať, čo je to vlastne aplikácia Wallet. Väčšina ľudí sa s ňou po prvý krát stretla po príchode platobnej služby Apple Pay na Slovensko. V tejto aplikácii si totiž nastavujete vašu kreditnú kartu, ktorú môžete následne použiť pri platení mobilom alebo hodinkami. Wallet však slúži aj ako digitálna peňaženka na vstupenky, lístky, klubové karty, rezervácie a podobne.

V našich končinách vám vygeneruje lístok či kartu do aplikácie Wallet len máloktorý prevádzkovateľ služby. Wallet nepodporuje náš národný vlakový dopravca, najväčšia sieť kín, ani zahraničné obchodné reťazce, ktorých klubové karty máme plné peňaženky.

ZDROJ | Apple

Aplikácia MakePass vám však umožní vytvoriť si lístok do Walletu v podstate z akéhokoľvek QR kódu. Ten už naopak väčšina predajcov využíva a vo väčšine prípadov sa ním môžete preukázať aj cez smartfón. Pri kontrole tak nebudete mať problém ani v prípade, keď im namiesto PDFka či obrázku ukážete vstupenku z Walletu, kam si vďaka aplikácii MakePass prenesiete váš QR kód. Aplikácia okrem QR kódov podporuje aj kódy typu Aztec, PDF417 a Code 128.

Aký to má zmysel? Lístky či vstupenky v aplikácii Wallet sa vám dokážu zobraziť na zamknutej ploche práve vtedy, keď to budete potrebovať. Pred nástupom do vlaku či do lietadla tak nemusíte lístok hľadať niekde v galérii fotoaparátu alebo v dokumentoch. Lístok tak budete mať po ruke na iPhone, aj na Apple Watch.

Pozrite siČo je to Apple Pay, ako službu nastaviť a ako pomocou nej platiť?

Údaje o tom, kedy bude pre vás tento lístok relevantný, zvyčajne určuje vydavateľ tohto lístka. Táto informácia však nie je súčasťou QR kódu a aplikácia MakePass teda nevie, kedy vám má daný lístok zobraziť. Údaje o dátume, čase alebo konkrétnej lokalite, tak budete musieť zadať do aplikácie manuálne. To vám umožní prispôsobiť si vizuál lístkov do posledného detailu.

Ručné vytváranie takýchto lístkov sa môže zdať pracné, hoci vám v aplikácii zaberie maximálne pár desiatok sekúnd. Ak však napríklad cestujete s prestupmi, kombinujete pri tom rôzne služby a chcete si vo vašich lístkoch a rezerváciách urobiť poriadok, MakePass vám s tým veľmi ľahko pomôže.

Pozrite siPicniic – kompletný rodinný organizér v jednej šikovnej aplikácii

Okrem obchodu App Store pre iOS aplikáciu MakePass nájdete aj v obchode Mac App Store určenom pre operačný systém macOS. V oboch prípadoch za aplikáciu zaplatíte symbolickú cenu 1,09 €. Vzhľadom na šikovnosť a praktickosť tejto aplikácie ide o skutočne zanedbateľnú cenu.

MakePass: Barcode to Wallet97%

Veľkosť:
10.2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
1,09 €

Aplikácia MakePass vám umožní premeniť akýkoľvek lístok, vstupenku, rezerváciu či klubovú kartu na súbor vhodný pre aplikáciu Wallet, ktorá na operačnom systéme iOS pôsobí ako vaša vlastná digitálna peňaženka.

Komentáre k článku