Volvo urobilo radikálny krok – maximálna rýchlosť bude obmedzená na 180 km/h!

ZDROJ | Volvo

Jazdou v maximálnej rýchlosti si mnohí vodiči dokazujú, že vedia ísť rýchlo. Volvo sa vybralo inovatívnou cestou a obmedzuje rýchlosť vo všetkých nových vozidlách na 180 kilometrov za hodinu.

Každý nový model vozidla Volvo sa bude odteraz dodávať s obmedzenou rýchlosťou. Ide o splnený sľub automobilky, ktorá takouto cestou ide nad rámec dopravných a právnych predpisov. Cieľom je zamedziť vážnym nehodám, pri ktorých častokrát dochádza k zbytočnej smrti účastníkov premávky.

Pozrite siVolvo staví na LiDAR, nové modely budú po diaľnici jazdiť autonómne

Okrem obmedzovača rýchlosti, bude každé vozidlo Volvo vybavené technológiou bezpečnostného kľúča Care Key, ktorá umožní vodičom nastaviť si ďalšie obmedzenia maximálnej rýchlosti vozidla, napríklad predtým, ako vozidlo požičajú rodinnému príslušníkovi alebo mladšiemu či neskúsenému vodičovi.

Volvo týmito obmedzeniami ide cestou bezpečnosti, ktorá by mala byť na cestách prvoradá.

„Sme presvedčení, že výrobca automobilov je zodpovedný za zvyšovanie bezpečnosti cestnej premávky,“ uviedol Malin Ekholm, riaditeľ Bezpečnostného strediska spoločnosti Volvo Cars. „Naša technológia obmedzujúca rýchlosť a dialóg, ktorý vyvolala, sú v súlade s týmto zmýšľaním. Obmedzenie rýchlosti a bezpečnostný kľúč Care Key pomáhajú ľuďom zamyslieť sa a uvedomiť si, že prekračovanie rýchlosti je nebezpečné. Zároveň im umožňujú zostať pokojnejšími a podporujú lepšie správanie za volantom.

Podobný trend zavádzajú aj elektromobily, ktoré častokrát majú zabudované obmedzovače rýchlosti. Treba spomenúť, že 180 kilometrov za hodinu je dostatočne vysoká rýchlosť, ktorá môže spôsobiť smrteľnú dopravnú nehodu. Na druhej strane je to rýchlosť, ktorú skúsený vodič môže využiť napríklad na nemeckých diaľniciach, ktorých úseky sú bez obmedzenia.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siChcete si kúpiť Volvo? Pripravte sa na maximálku 180 km/hod.

Tento radikálny krok zo strany Volva je určite lepším riešením než dopravné značenie, ktoré množstvo vodičov nerešpektuje ani v meste, nieto na diaľnici či rýchlostných cestách. Treba však pripomenúť, že bezpečnosť je ohrozená jazdou pod vplyvom omamných látok a rozptýlením vodiča. Aj tieto výzvy chce Volvo Cars do budúcnosti riešiť.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku