Polestar 1 – takto má vyzerať auto budúcnosti

ZDROJ | Polestar

Pri príležitosti ženevského autosalónu Volvo ukázalo svetu svoj nadupaný model elektromobilu Volvo Polestar 1, o ktorom sme informovali ešte minuloročnú jeseň. Prvýkrát ho tak svet mohol vidieť naživo.

ZDROJ | Volvo

Volvo na najbližšie roky chystá tri revolučné modely – Polestar 1 coupe, čiže športové elektro-vozidlo, Polestar 2, elektromobil vo verzii sedan alebo sportback a Polestar 3, ktoré bude SUV. Vráťme sa však k Volvo Polestar 1, ktorý láka na prvotriedny dizajn.

Vozidlo pôsobí moderne, no pritom elegantne na rozdiel od niektorých bláznivých konceptov iných firiem, ktoré sú pravidelne predstavované. Potešia napríklad bez-rámové okná alebo štýlová predná maska.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siNové Volvo V60 ponúkne semi autonómny systém Pilot Assist

Ani interiér sa nemá začo hanbiť a ponúka luxusné prvky a elegantný štýl s oranžovými doplnkami. Polestar 1 ukrýva pod kapotou 600 koní, takže aj tí, čo nedôverujú výkonu elektromobilov, sa majú na čo tešiť.

V zadnej časti auta nájdeme dva elektromotory, ktoré sa postarajú o kombinovaný výkon 218 koní a dojazd 150 kilometrov na jedno nabitie. Pre spomínaný výkon 600 koní je potrebné použiť aj predný 2-litrový a 4-valcový, benzínový motor, ktorý ešte trochu nakopne ten elektrický. Pri takomto hybridnom pohone sa samozrejme zvýši aj dojazd.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siPolestar 1 – výkonný hybrid s perfektným dizajnom od Volvo

Z technológií sa potenciálni záujemcovia môžu tešiť na systém phone-as-key, čiže využitie smartfónu na otváranie auta cez iOS a Android aplikáciu.

Polestar 1 je typickým konkurentom pre Teslu, len s tým rozdielom, že sa jedná o hybrid a nie plne elektrické auto. Výroba auta by mala začať aj v polovici roku 2019, čiže si naň ešte budeme musieť počkať.

ZDROJ | Volvo
ZDROJ | Volvo

Cena zatiaľ oznámená nebola a čo sa týka samotnej výroby, Polestar 1 má byť limitovaný 500 objednávkami ročne. Čo na novinku z dielne Volvo poviete?

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku