Volvo C40 Recharge – „nový“ elektromobil zo Švédska neponúkne nič nové

ZDROJ | Volvo

Švédska automobilka Volvo v rukách čínskeho Geely predstavuje nový elektromobil C40 Recharge. Jedno je však isté, nejde o elektrický hatchback ako by sa od série Volvo C očakávalo. Možno aj škoda.

ZDROJ | Volvo

Keď som videl správu o tom, že Volvo predstavuje elektrický model C40 Recharge, potešil som sa, pretože prémiových malých elektromobilov na trhu akosi chýba. Síce tu máme rôzne malé elektromobily svetových výrobcov, iba málo z nich je možné označiť za prémiový. Volvo C40 Recharge ale malý elektromobil hatchbackom nie je. Čo sa stalo?

ZDROJ | Volvo

Volvo C40 je hybrid medzi hatchbackom a malým SUV, taký crossover, ktorý vraj ľudia milujú. Je postavený na rovnakej platforme ako Volvo XC40 Recharge, pričom jeho zadná časť je skosená. O časť miesta tak prídu hlavne cestujúci na zadných sedadlách. Zaujímavé sú aj extrémne tvarované obrysové svetlá vzadu. To sa musí nechať.

ZDROJ | Volvo

Predná časť je pritom identická s XC40 Recharge. Rovnako je na tom aj interiér s infotainmentom od Google. Rovnaký je však i pohon.

ZDROJ | Volvo

Je tak veľmi otázne na čo Volvo vytvorilo tento model, keď ponúka podstatne praktickejší XC40 Recharge s väčším kufrom a vydareným dizajnom SUV. Všetko o Volve C40 Recharge tak nájdete v článku o Volvo XC40 Recharge. Bude rozdielna aspoň cena? Rozdielom ale bude určite to, že C40 Recharge bude v predaji iba on-line. Ako to bude fungovať zatiaľ nie je celkom jasné, hlavne ak chcete kúpiť auto v hotovosti.

Volvo pritom len včera oznámilo, že od roku 2030 plánuje vyrábať už iba elektromobily a predstavilo akúsi tajomnú roadmapu, v ktorej ale vidieť čo nás zhruba čaká. V nej je jasne viditeľný model XC40 Recharge, pričom hneď vpravo od neho je o čosi väčšie SUV. Malé SUV so skosenou zadnou časťou je až pod ním. Očakávať ale môžeme aj malý elektromobil, no keďže Volvo C40 Recharge už miesto v názvosloví zabralo, som zvedavý ako ho Volvo nazve.

ZDROJ | Volvo

ZdrojVolvo,Volvo

Komentáre k článku