Volvo bude testovať autonómne autá na skutočných cestách

Na „samosato“ automobiloch pracuje viacero automobilových spoločností. Jednou z nich je aj Volvo. Aj oni sú jednými z priekopníkov áut, ktoré patria medzi tzv. autonómne. Tento ich vývoj je pod záštitou projektu Drive Me, ktorý by mal dosiahnuť vrchol v roku 2017.

POZRITE SI: Dotiahne Volvo projekt s magnetickými autami niekedy do konca?

Spoločnosť Volvo nedávno informovala verejnosť, že bude podnikať skúšobné jazdy. Tie sa budú konať v okolí „rodného“ mesta značky Volvo – v meste Gothenburg vo Švédsku.

Volvo Drive Me

Spolu s projektom  Drive Me predstavila aj ďalší projekt, tzv. Project Sartre, čo je ďalším typom „samosato“ automobilu. Volvo, ktoré je založené na Drive Me, ako sa dalo čakať, využíva množstvo senzorov, radarov a kamier, aby sa bol schopný pohybovať v priestore.

NEPREHLIADNITE: Volvo „chodí do škôlky“. Uvidíme ho niekedy na cestách?

Volvo Drive Me

POZRITE SI: Volvo bude spolupracovať s najlepšími priateľmi všetkých vodičov – cyklistami. Ako?

Pred projektom Drive Me a testovaním v okolí Gothenburgu však stojí na jednej strane veľká výzva, na druhej strane aj pomerne veľké riziko zo strany štátu. Umožní, aby boli autonómne automobily v štáte niekedy povolené? Volvo i ďalšie automobilové spoločnosti majú pred sebou ešte rôzne prekážky, pokiaľ sa im podarí predať prvých niekoľko kusov týchto áut konečným spotrebiteľom.

Zdroj: Volvo

Komentáre k článku