Volvo 360c – koncept auta, ktoré mení pojem presúvania sa z miesta na miesto

ZDROJ | Volvo

Konceptov autonómnych áut sme tu mali za posledné mesiace viac ako dosť. Volvo 360c je však niečím iné a chce dosiahnuť viac ako len predstaviť bežné auto na prepravu z bodu A do bodu B.

https://www.youtube.com/watch?v=Mlh-_hoNLaI

Volvo 360c sa dá brať ako auto, ktoré vám okrem prepravy ponúkne pohodlný interiér, v ktorom sa môžete v prípade potreby aj vyspať. Volvo chce týmto konceptom poukázať na rýchlosť a efektivitu dopravy, či už leteckej alebo cestnej, ktorej však chýba pohodlie.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siVolvo M je nová divízia zameraná na zdieľanie vozidiel

Autonómny a plne-elektrický koncept je po dizajnovej stránke typicky futuristický návrh, ktorý je pokrytý sklom a sci-fi interiérom. Typ vozidla je kombináciou minivanu a SUV. Výhodou je, že auto nemusí slúžiť len ako osobné vozidlo, ale aj ako skupinový prepravný systém. Niečo ako malý autobus.

Volvo 360c má slúžiť na presúvanie a dochádzanie do práce. Do istej miery by malo nahradiť lietadlovú dopravu medzi blízkymi mestami. Aj preto je vozidlo vybavené posteľou, ktorá umožní, že počas nočnej cesty do práce sa môžete pohodlne vyspať.

Počas cesty môžu používatelia využívať informačné obrazovky či pripojenie do elektriny, čo umožní pracovať v pohodlnej kancelárii na kolesách.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siToyota predstavila koncept e-Palette, modulárne autonómne vozidlo

Výhodou je tichá doprava autom, ktorému chýba spaľovací motor aj volant. Ide o Level 5 autonómne vozidlo, ktoré zvládne pohon aj bezpečnosť bez vaše potreby. Všetko bude riadené automaticky. Využitie môže nájsť vozidlo aj pre skupinové stretnutia medzi kolegami z práce, ktorí po ceste môžu riešiť pracovné záležitosti.

Koncept sa pravdepodobne v najbližších rokoch nedočká spracovania v realite, no poukazuje na možnosti, aké môžeme v budúcnosti očakávať a hlavne má snahu zmeniť ponímanie bežnej automobilovej dopravy. Čo na tento zaujímavý koncept poviete?

ZDROJ | Volvo

ZdrojVolvo

Komentáre k článku