Volta – nový ľahký elektrobicykel na obzore

ZDROJ | Kickstarter

Na Kickstarteri nás tentokrát zaujal nový projekt od firmy Pure Cycles s názvom Volta. Jedná sa ľahký, moderný bicykel za cenu, ktorá sa dá prežiť.

Volta ponúka zaujímavý prírastok do rodiny elektrobicyklov, ktorý však na prvý pohľad nevyzerá ako elektrický bicykel. Na ráme nestraší veľký kus batérie, keďže je elegantne ukrytá priamo vo vnútri rámu.

Vývojári sľubujú približne 65 km dojazd na jedno nabitie, čo predstavuje priemerný dojazd v porovnaní s ostatnými elektrobicyklami na trhu.

Bicykel sa však na rozdiel od konkurencie môže pochváliť inými smart funkciami ako napríklad automatickými integrovanými svetlami, ktorá sa aktivujú pri tme. Nechýba tiež svetlo brzdy, vďaka ktorému by vás autá mali lepšie vidieť aj v noci.

Volta sa vám vie spárovať so smartfónom a v prípade krádeže môžete bicykel jednoducho nájsť cez zabudovaný GPS signál. Bicykel sa dá aj zamknúť a v prípade, že s ním niekto manipuluje, dostanete notifikáciu na váš smartfón.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siebajk connect – okolo Bratislavy je už 7 nabíjacích staníc pre elektrobicykle

Na výber tiež máte typ reťaze. Buď si môžete zvoliť klasickú kovovú retiazku, ktorá je pevnejšia alebo remeň, ktorý ponúka čistejšiu a jednoduchšiu údržbu.

ZDROJ | Kickstarter

Samotný motor je elegantne ukrytý v kolese. Ako väčšina elektrobicyklov ponúka aj Volta 4 módy jazdy – rýchly Power mód, Eco mód, ktorý ponúka najdlhší dojazd (65 km), Smart, ktorý ponúka niečo medzi optimálnym výkonom a dlhou výdržou batérie a Bike mód, ktorý jednoducho vypne motor a donúti vás zabrať nohami.

Veľkou výhodou je aj nízka hmotnosť, ktorá je približne 15,8 kg. Väčšina moderných elektrobicyklov váži okolo 20 kg. V prednej časti si navyše nájdete šikovný priestor na umiestnenie tašky či kabelky.

ZDROJ | Kickstarter
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siHaibike XDURO Urban 28 2015 – rýchlik určený do mesta

Aby toho nebolo málo, autori vytvorili ešte aj fitness aplikáciu, ktorá sleduje váš cyklo-tréning, spálené kalórie a dokonca lokality, kde ste jazdili.

ZDROJ | Kickstarter

Na výber máte dve farebné spracovania – bielu a čiernu. Pri predobjednávke teraz zaplatíte za bicykel Volta 1 499 dolárov s odosielaním v auguste 2017.

Samotný bicykel Volta nevyzerá vôbec zle, ale jedná sa skôr o kúsok vhodný na presúvanie sa po meste, než na nejaké náročné cyklotúry. Ako dopravný prostriedok do práce či do školy by však mohol byť ideálny.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku