Volkswagen predstavil externú nabíjačku pre elektromobily

ZDROJ | Volkswagen

Sieť nabíjačiek pre elektromobily sa pomaly ale isto rozširuje a čoskoro sa jej súčasťou zrejme stanú aj mobilné nabíjacie stanice. Ako prvý ju vyrobí Volkswagen.

https://youtu.be/IT_mflzFGFU

Volkswagen ukázal koncept mobilnej nabíjacej stanice s kapacitou 360 kWh, ktorá môže nabíjať až 15 elektromobilov súčasne. Vďaka 100-kW DC nabíjaniu sa elektromobily môžu nabiť v priemere za 17 minút. Okrem elektromobilov bude stanica schopná nabíjať aj elektrické bicykle. Ak nabitie stanice klesne pod 20 percent, prevádzkovateľ ju môže jednoducho vymeniť za novú.

ZDROJ | Volkswagen

Samotná stanica môže byť priamo napojená na odber energie, no nabiť sa dokáže aj s využitím solárnej a veternej energie. Použitá by tak mohla byť napríklad počas veľkých spoločenských akcií, kde by bola umiestnená na verejné parkovisko. Pri priamom napojení by napríklad mohla slúžiť na vyplnenie diery v sieti nabíjačiek alebo na testovanie potenciálneho vyžitia nabíjačky ešte pred postavením stacionárnej nabíjacej stanice.

Pozrite siAudi pre nás chystá ešte jedno elektrické SUV

K ekologickému aspektu nabíjačky sa pripája aj možnosť prepínania medzi zdrojmi počas elektrickej špičky, kedy je v niektorých regiónoch cena za elektrickú energiu vyššia. Prvá externá nabíjačka bude v rámci pilotného projektu postavená niekedy v prvej polovici budúceho roku. Výroba nabíjačky však bude spustená až v roku 2020.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku