Volkswagen nainštaloval vo Wolfsburgu 12 mobilných nabíjacích staníc

ZDROJ | Insideevs

Nemecké mesto Wolfsburg je hlavným stanom skupiny VW Group. V deň jeho 80. narodenín dostali jeho obyvatelia milý darček – 80 týždňov bezplatného nabíjania.

Ide o špeciálny projekt nabíjacej infraštruktúry na jednosmerné napätie, každá nabíjačka je vybavená akumulátorom. Prvá mobilná nabíjacia stanica bola nainštalovaná v júni minulého roku.

ZDROJ | Volkswagen

Tento mesiac sa ich do Wolfsburgu dodalo 12 kusov, z nich 9 je pevne nainštalovaných, tri sú prenosné, môžu sa využiť podľa aktuálnej situácie, napr. športového podujatia, koncertu a podobne.

Stanice s podporou rýchleho nabíjania pracujú nezávisle od elektrickej siete a môžu byť flexibilne nastavené tak, aby vyhovovali aktuálnym potrebám. Využívajú princíp powerbanky pre elektronické vozidlá.

Nabíjačky môžu dodávať výkon do 100 kW energie (CCS DC Combo) a vďaka zabudovaným 360 kWh batériám sú do veľkej miery nezávislé od sieťového pripojenia.

Mapa Wolfsburgu s pevne nainštalovanými nabíjačkami. Predpokladá sa, že Volkswagen nainštaluje viac takýchto nabíjačiek.ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siVolkswagen predstavil ľudovú univerzálnu nabíjačku pre elektromobily

CEO Volkswagenu, Herbert Diess, sa počas odovzdávania darčekov ohliadol po 80. rokoch spoločného úspechu a inovatívneho partnerstva. „Wolfsburg a ľudia, ktorí tu žijú, potrebujú úspešný Volkswagen. To znamená jednu vec: Musíme sa stať produktívnejšími, otvorenejšími a rýchlejšími. Na druhej strane, Volkswagen musí mať obývateľný progresívny Wolfsburg, ktorý je ochotný sa zmeniť.“

Herbert Diess (vľavo) odovzdáva „darčeky“ primátorovi Wolfsburgu Klausovi Mohrsovi.ZDROJ | Volkswagen

Klaus Mohrs zdôraznil, že budúcnosť Volkswagenu a Wolfsburgu spočíva vo vývoji inteligentných foriem mobility. „Stanice elektronického nabíjania predstavujú ďalší dôležitý krok v práci na vytvorení vysokovýkonnej siete miest nabíjania.“

Mobilné nabíjacie stanice boli vyvinuté divíziou komponentov Volkswagen. Ich cena je 10 miliónov eur. Budú slúžiť ako ideálna premosťovacia technológia na podporu zvyšovania elektromobility.

ZDROJ | Volkswagen

ZdrojVolkswagenag

Komentáre k článku