Volkswagen ID. SPACE VIZZION spája to najlepšie z modelov GT a SUV

ZDROJ | Volkswagen

Elektromobilov značky Volkswagen zatiaľ na cestách veľa nevidieť, no to automobilke nebráni v tom, aby predstavila už siedmy koncept do rodiny ID. Volkswagen ID. SPACE VIZZION má ísť do výroby už v roku 2022.

Volkswagen pri príležitosti spustenia výroby elektromobilu ID.3 oznámil, že jeho výroba ej vďaka platforme MEB o 40 % lacnejšia, ako v prípade elektrického modelu e-Golf. O to viac sa tak môžeme tešiť, že automobilka predstavila ďalší koncept postavený na tejto platforme.

ZDROJ | Volkswagen

Nemecká automobilka sa pri tvorbe dizajnu konceptu ID. SPACE VIZZION zamerala hlavne na priestrannosť a aerodynamiku. Aj preto sa napokon môže pochváliť tým, že novinka v tejto oblasti dosahuje s koeficientom odporu vzduchu 0,24 hodnoty hodné modelu Gran Turismo. Priestrannosťou však má mať bližšie skôr k SUV.

ZDROJ | Volkswagen

Vďaka nízkemu odporu vzduchu poskytnú batérie s celkovou kapacitou 82 kWh dojazd na úrovni 590 kilometrov (WLTP). Pohon s výkonom 250 kW na všetky štyri kolesá sa napokon postará o zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy.

ZDROJ | Volkswagen

Po vzore elektromobilov značky Tesla ponúkne ID. SPACE VIZZION aj priestranný dotykový displej s uhlopriečkou 15,6“, ktorý bude slúžiť na ovládanie väčšiny prvkov vozidla. Vodič však bude mať k dispozícii aj head-up displej, ktorý by mal podľa automobilky bližšie k rozšírenej realite.

ZDROJ | Volkswagen

Všetky spomínané parametre a vizuály sú samozrejme pre konečného spotrebiteľa irelevantné, pokiaľ ide iba o koncept. Volkswagen však v tomto prípade jednoznačne hovorí, že z konceptu ID. SPACE VIZZION v dohľadnej dobe vznikne aj produkčná verzia, ktorú predstaví už koncom roka 2021.

ZDROJ | Volkswagen

Scott Keogh, generálny riaditeľ Volkswagen of America prezradil portáli Electrek, že produkčná verzia tohto konceptu dorazí do predaja už v priebehu 2022, samozrejme pod iným názvom.

ZdrojVolkswagen,Electrek

Komentáre k článku