Volkswagen ID. ROOMZZ akoby Touaregu z oka vypadol

ZDROJ | Volkswagen

Volkswagen predstavil nový prírastok do rodiny elektromovilov ID. Priestranné SUV Volkswagen ID. ROOMZZ využíva platformu MEB a na cesty vyrazí už o 2 roky.

Batériami poháňaný Volkswagen Touareg. Aj takto by sa dal v skratke popísať nový Volkswagen ID. ROOMZZ, ktorý chce svojimi piatimi metrami na dĺžku zaujať fanúšikov najväčších SUV modelov. Nebude len vizuálne futuristický a prakticky ekologický, ale aj autonómny.

ZDROJ | Volkswagen

Súčasťou novinky bude systém IQ. DRIVE, ktorým Volkswagen označuje autonómne systémy 1-5. úrovne. V tomto prípade pôjde o autonómny systém 4. úrovne, ktorý v režime ID. Pilot prevezme plnú kontrolu nad riadením vozidla za takmer každých podmienok.

ZDROJ | Volkswagen

Keď riadenie prevezme počítač, cestujúci môžu pootočiť svoje sedadlá o 25 stupňov. Ak by im takéto pohodlie nestačilo, režim ID. Pilot Relax im umožní sklopiť sedadlá do ležadlovej polohy.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siEurópska komisia: BMW, Daimler a Volkswagen sa spolčili kvôli emisiám

Pri takýchto futuristických scenároch nevyzerá zvláštne obdĺžnikový volant, ani pedále s vygravírovanými multimediálnymi tlačidlami pre pauzu a prehrávanie.

ZDROJ | Volkswagen

Keďže ID. ROOMZZ využíva platformu MEB, k žiadnym prekvapeniam po stránke elektrického pohonu neprichádza. Batéria s kapacitou 82 kWh ponúkne dojazd 450-475 kilometrov a s použitím 150-kW rýchlej nabíjačky sa nabije na 80 % už za pol hodinu

Elektromotory ponúknu výkon 302 koní so zrýchlením na 100 km/h za 6,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 180 km/h.

ZDROJ | Volkswagen

Aj keď Volkswagen ID. ROOMZZ vyzerá ako adept na európskeho obľúbenca, v tomto momente je jeho predaj oficiálne potvrdený iba v Číne, kde dorazí už v roku 2021. Po prvý krát bude verejne prezentovaný už 18. apríla na autosalóne Auto Shanghai 2019. Ešte stále však nepôjde o produkčnú verziu, ktorá sa môže od zverejnených vizuálov výrazne líšiť.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku