Volkswagen ID.4 – kompaktné SUV láka na 500-kilometrový dojazd

ZDROJ | Volkswagen

Nemecká automobilka plní svoje sľuby a svoju ponuku elektromobilov rozširuje o ďalší model. Tentokrát ide o Volkswagen ID.4, kompaktné SUV s možno až prekvapivo vysokým dojazdom.

Vízia širokej ponuky elektromobilov aj od európskych automobiliek sa pomaly, ale isto stáva realitou. Napokon, Volkswagen má ambíciu nielen dopomôcť k dodržaniu Parížskej klimatickej dohody, ale aj splniť vlastný cieľ – o pár rokov predávať viac ako jeden milión elektromobilov ročne. Spoločnosť chce byť navyše do roku 2050 uhlíkovo neutrálna.

Čerstvo predstavené plne elektrické SUV Volkswagen ID.4 vyrazí na európske cesty už tento rok. Po odvážnejšom modeli ID. ROOMZZ síce dizajnom až tak neprekvapí, no vynahradiť to môže zaujímavými parametrami.

ZDROJ | Volkswagen

Volkswagen aj v tomto prípade staval na platforme MEB, ktorá mu aj napriek väčšej konštrukcii oproti modelu ID.3 ponúkne až 500-kilometrový dojazd podľa metódy WLTP. Z počiatku bude model v predaji iba s pohonom zadných kolies, neskôr sa k nej však pridá aj verzia s pohonom všetkých štyroch kolies.

ZDROJ | Volkswagen

Deklarovaný dojazd bude platiť pre najvyšší variant modelu, aký dojazd ponúknu ostatné verzie zatiaľ jasné nie je. Automobilka totiž zvyšné parametre nového elektromobilu zatiaľ neprezradila. Z oblasti technológií hovorí iba o dotykovom ovládaní celého interiéru, ovládaní hlasom a nových technológiách pre ochranu posádky a nových možnostiach pripojenia vozidla k zvyšku sveta.

ZDROJ | Volkswagen

Nový Volkswagen ID.4 bude vyrábaný v nemeckom Zwickau a ako sme už spomínali, jeho výroba má začať už tento rok. Je teda len otázkou času, kedy sa o ňom dozvieme ďalšie informácie vrátane ceny, ktorá snáď bude v porovnaní s modelom Volkswagen ID.3 o niečo „ľudovejšia“.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku