Volkswagen eR1 – tajomný elektrický športiak vychádza nielen z Golfu

Volkswagen postupne odhaľuje tajuplný elektromobil eR1. Aj keď navonok vychádza z predchádzajúcej generácie modelu Golf, v skutočnosti má toho pod kapotou spoločného viac s celkom iným modelom.

Volkswagen nedávno priniesol na víkendové preteky GP Ice Race 2020 do rakúskeho Zell am See doposiaľ neznámy elektromobil e-performance Golf R, tiež známy ako Volkswagen eR1. Tichý športový elektromobil má nepochybne blízko k športovému modeu Golf TCR, čomu odpovedá aj jeho meno.

Oficiálne oznámenie o pripravovanom turné tohto elektromobilu po Európe a Spojených štátoch však prezradilo, že tento energiou nabitý kúsok vychádza z prototypu elektromobilu Volkswagen ID. R. Tento konkrétny prototyp bol použitý pri testovaní športového elektrického pohonu a batérií.

Ak Volkswagen technológie z prototypu výraznejšie neupravil, pod jeho kapotou by sa teoreticky mohol ukrývať pohon s výkonom 500 kW. Istý je však pohon na všetky štyri kolesá, vďaka čomu mu padol snežný povrch v rakúskych horách ako na pneumatiky ako uliaty.

„(Volkswagen eR1) nebol postavený podľa pretekárskych regulácií a nie je určený na pretekanie. Použijeme ho však na získavanie skúseností v oblasti výkonných elektrických áut a zároveň aj aby sme sa trochu zabavili pri predvádzaní auta a jeho technológií“, povedal o tajuplnom elektromobile Jost Capito, riaditeľ motošportovej divízie Volkswagen R.

ZDROJ | Autocar

Capito k tomuto výroku druhým dychom dodáva, že názov eR1 nie je vôbec náhodný a elektromobilov zo série eR bude určite viac. Príchod legitímneho športového modelu s plne elektrickým pohonom je teda iba otázkou času. Stať by sa tak mohlo už tento rok spolu s predstavením SUV modelu ID 4.

ZdrojAutocar

Komentáre k článku