Volkswagen chystá autonómne parkovanie na rok 2020

Autonómne riadenie je realitou, ktorá napreduje každým dňom. Najnovšie sa k riadeniu pridáva aj automatizované parkovanie, v rámci ktorého chce Volkswagen umožniť parkovanie áut bez prítomnosti vodiča.

Predstavte si situáciu, že idete do podzemného parkoviska a miesto nudného hľadania miesta v preplnených obchodných domoch vám auto samo zaparkuje a vy sa zatiaľ môžete túlať po obchodoch.

Minulý rok spustilo múzeum Mercedes-Benz v Stuttgarte možnosť autonómneho parkovania a najnovšie chce takúto možnosť priniesť aj ďalšia nemecká automobilka – Volkswagen.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1Y1ChYabWw

Pozrite siInteligentný systém ParkDots umožní prehľadné parkovanie v mestách

Volkswagen momentálne testuje autonómne parkovanie na letisku v Hamburgu a samotnú technológiu chce do áut dostať začiatkom roku 2020. Pre Volkswagen to bude len ďalší krok k asistenčným systémom a k vývoju plne-autonómnych vozidiel.

„Autonómne parkovanie bude dôležitým krokom na vytvorenie pohodlnej dopravy bez stresu pre našich zákazníkov“, vyjadril sa šéf Volkswagenu pre digitalizáciu, Johann Jungwirth.

Systém by mal byť na začiatku dostupný pre poschodové garáže, kde budú mať autonómne autá svoju vlastnú zónu, takže sa nebudú nachádzať v blízkosti bežných vozidiel. Vozidlá by mali na správne fungovanie systému využívať mapové dáta a vizuálne signály spolu s navigáciou.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siDaimler a Bosch chystajú automatizované parkovanie v garážach

Neskôr by malo autonómne parkovanie fungovať aj v zmiešanej doprave v ľubovoľnom parkovacom priestore. Volkswagen má s technológiou aj ďalšie ambiciózne plány ako napríklad umožniť robotom, aby dobíjali auto po tom, čo sa samo zaparkuje.

Volkswagen má za cieľ urobiť systém jednoduchý a dostupný pre každého. Preto aj nebude možno prekvapením , keď sa celý proces bude spúšťať jediným tlačidlom v aute alebo na smartfóne. Tomuto vravíme budúcnosť a tiež riešenie pre tých, pre ktorých parkovanie nie je silnou stránkou.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku