Volkswagen California XXL Concept – na dovolenku už len s týmto autom

ZDROJ | Volkswagen

Volkswagen California, jedno z najlepších obytných áut na cestovanie aké kedy vyrobili, dostane väčšieho brata. Privítajte Volkswagen California XXL.

Aj keď sa jedná o koncept, prvé fotky naznačujú, že sa máme skutočne na čo tešiť a že o predaj auta nebude núdza.

Automobil sedí na karosérii z väčšieho Volkswagenu Crafter a samozrejme nechýba vrchná strecha, ktorá slúži ako miesto pre posteľ.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siVW I.D. CROZZ – už aj Volkswagen má svoj autonómny koncept

Auto je až 2,9 metra vysoké a zmestí sa doň 2-metrová posteľ. Vnútorné sedadlá sa dajú rotovať o 180°. Nechýba dvojplatničkový varič, chladnička, dres a čo je najlepšie, vo vnútri nájdete aj sprchu a WC. Zdá sa, že karavany sa majú čoho báť.

Čo sa týka motora, 2.0-litrový TDI turbo diesel by vás nemal sklamať na žiadnej ceste. Výkon motoru je 130 kW a samozrejme Volkswagen disponuje aj pohonom všetkých štyroch kolies 4Motion. Na výber by však mala byť aj verzia s predným alebo zadným náhonom, keďže pri Volkswagen Crafter si môžete tiež vybrať. Nevýhodou pre niekoho môže byť 6-stupňová manuálna prevodovka.

ZDROJ | Volkswagen
ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siNajkrajší Volkswagen v histórii s názvom Arteon prichádza aj k nám

O produkcii Volkswagen Californii XXL sa zatiaľ mlčí a možno sa ho ani nedočkáme, keďže Volkswagen považuje model Crafter za pracovné auto. Veríme však, že sa táto informácia nepotvrdí a Volkswagen predsa len neostane len pri koncepte. Ak hej, zákazníci sa tak budú musieť uspokojiť len s klasickým Volkswagen California.

Nemecká automobilka by mala bližšie detaily o Volkswagen California XXL oznámiť už 26. augusta v Düsseldorfe na Caravan Salone. Rovnako ostáva otázna aj cena, ktorá bude vyššia než pri klasickej Californii, pri ktorej sa cena pohybuje okolo 29 000 eur.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siVolkswagen Passat Variant GTE 1.4TSI Plug-in-Hybrid

Aký máte názor na takéto auto? Vybrali by ste si radšej karavan, obytný príves alebo Volkswagen California? Každý z týchto troch má svoje výhody aj nevýhody. Pri kúpe však rozhoduje najmä praktickosť a cena, kde Volkswagen jednoznačne vyhráva.

ZDROJ | Volkswagen

Zdrojautoevolution

Komentáre k článku