Volkswagen a Intel spustia v Izraeli autonómnu taxislužbu

Domáca krajina spoločnosti Mobileye, ktorá v súčasnosti patrí pod spoločnosť Intel, sa už čoskoro dočká novej autonómnej taxislužby New Mobility. Elektromobily pre službu dodá Volkswagen.

Izraelský start-up Mobileye, ktorý ešte pred niekoľkými rokmi spolupracoval s automobilkou Tesla na vývoji autonómneho systému Autopilot, už oficiálne od minulého roku patrí pod americký Intel. Vývoj sa však nepresunul do Spojených štátov, ale pokračoval v rodisku spoločnosti Mobileye, ktoré poslúži ako testovacia oblasť pre pripravovanú autonómnu taxislužbu.

Volkswagen Group dodá pre túto službu elektromobily a skúsenosti z oblasti prevádzkovania služieb. Mobileye do týchto elektromobilov dodá hardvér a softvér pre autonómny systém 4.úrovne vrátane bezpečnostného softvéru a máp pre danú oblasť. Trojuholník spolupráce uzatvára distribútor Champion Motors, ktorý sa postará o každodennú prevádzku a ovládacie centrum v oblasti.

ZDROJ | Volkswagen

Nepriamou súčasťou projektu je aj izraelská vláda, ktorá prisľúbila legislatívnu podporu a prístup k dátam o doprave a infraštruktúre. Projekt bude spustený začiatkom roka 2019 a spoločnosti dúfajú v úspešnú komercionalizáciu do roku 2022. Postupom času chcú spoločnosti rozšíriť túto spoluprácu aj do ďalších miest a krajín po celom svete.

ZdrojVolkswagen Group, Mobileye, Champion Motors

Komentáre k článku