Vocabulary Miner – naučte sa jazyky pomocou kartičiek

Každému vyhovuje pri učení a opakovaní cudzieho jazyka iná technika. Jednou z nich je používanie kartičiek so slovíčkami, ktoré si neustále opakujete. Na tomto princípe je postavená aj aplikácia Vocabulary Miner, s ktorou sa ľahko pripravíte na test alebo pracovné stretnutie.

Vocabulary Miner nekonkuruje aplikáciám na spôsob Duolingo, nesnaží sa vás naučiť gramatiku a ani syntax viet. Slúži výhradne na výučbu slovíčok a fráz v balíčkoch, ktoré si môžete stiahnuť z ponuky, alebo si ich vytvoríte sami. Aplikácia obsahuje viac ako 2-tisíc setov slovíčok z rôznych oblastí v niekoľkých jazykoch od úrovne A1 až po C2.

Učenie sa pomocou kartičiek spočíva v tom, že vám aplikácia ukáže slovo v materinskom alebo v cudzom jazyku a vy následne kartičku hodíte na kôpku Neviem, Tuším alebo Viem. Slovíčka, ktoré hodíte na kôpku Neviem alebo Tuším, vám aplikácia v ďalšom kole vráti späť, kým sa ich nenaučíte. Pri slovíčkach je k dispozícii aj nahrávka s výslovnosťou.

Pri skúšaní sa môžete zvoliť smer učenia, teda či chcete prekladať z rodného jazyka do cudzieho, alebo naopak. Jednotlivé balíčky môžete aj kombinovať a tak sa môžete efektívne učiť rôzne oblasti slovnej zásoby súčasne. Ak vám však v ponuke balíčkov chýba nejaká oblasť, ľahko si môžete vytvoriť vlastný. Túto možnosť máte aj v aplikácii, no jednoduchšie to bude vo webovom rozhraní, kde môžete slovíčka importovať aj z Excel tabuľky.

Samotná aplikácia je zadarmo, no na neobmedzený prístup k všetkým balíčkom si musíte zaplatiť Premium účet, ktorý aktuálne stojí 2 doláre na rok. To je zanedbateľná cena, no ak už si za Premium treba platiť, k dispozícii by mohlo byť viac balíčkov vo viacerých jazykoch. Ide však o otvorenú databázu a ak sa do aplikácie nahrnie viac používateľov, postupne budú pribúdať aj balíčky.

Vocabulary Miner80%

Veľkosť:
7,6 MB
Platforma:
iOS 9.1 a vyšší, Android 4.0.3 a vyšší
Cena:
0,00 €

Vocabulary Miner je aplikácia na výučbu a opakovanie slovíčok v cudzom jazyku pomocou kartičiek s prekladom a s výslovnosťou.

Komentáre k článku